Jak jsou umírnění?

24. říjen 2009 | 11.11 |

Islámská skupina Islam4UK, aktivní, jak název napovídá, ve Spojeném Království, naplánovala na 31. října demonstraci za plné začlenění islámského práva šaríja v celé Británii. Nechala se slyšet, že "má už dost demokracie a lidských zákonů a hříšnosti britské kultury", a očekává se, že tento postoj přijde podpořit kolem 5000 demonstrantů.

Kampaň vede jistý Anjem Choudary, který mimo jiné požaduje, aby všechny ženy v Británii nosily burku, cizoložníci byli ukamenováni, a každý, kdo se opije, by měl dostat veřejně 40 ran holí.

Zajímavý pravověrný.

Proti kampani se mezi jinými vyjádřila i Islámská společnost v Británii. Jejich mluvčí pravil: "99,999 procent muslimů těmito lidmi pohrdá. Jen podněcují rasová napětí."

U této věty se pozastavme.

Takže, někdo volá v Británii po zavedení práva šaríja a povinném nošení islámského šátku pro všechny Britky, otevřeně pohrdá britskou kulturou a demokracií, a jeho umírnění souvěrci ho zkritizují. Potud je to v pořádku.

Ale oni ho zkritizují za to, že podněcuje "rasové" napětí. Přeloženo z politicky korektního newspeaku: protiislámské nálady. Ne za ty nesmysly, co chce zavést.

V principu mu tedy říkají: "Svým neuváženým vystoupením poškozuješ naši věc." A dodávají: "Kdo je proti islámu, je rasista."

Vidím v tom model Zlý muslim - Hodný muslim; Zlý muslim odpaluje bomby v autobusech, zatímco Hodný muslim spolupracuje s vládou na "zneškodnění extrémismu", tak, že tu vládu pomalu vede k přijetí muslimských požadavků.

Hodný umírněný muslim tedy nijak nekritizuje samotnou snahu zavést šaríju, povinné zahalení, kamenování a bití holí na Britských ostrovech, nakonec jak by mohl pravověrný něco namítat proti zavedení Alláhova zákona. On kritizuje dle jeho názoru nešikovný pokus, jak to udělat - který může celou věc spíše poškodit, než jí prospět.

Ale cíl - cíl je zjevně stejný.

Jaký je tedy v konečném důsledku rozdíl mezi radikálním a umírněným muslimem?
(ZDROJ)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře