Tristní úroveň školství

27. říjen 2010 | 17.28 |
› 

Včera jsem po letech viděl pořad "Nikdo není dokonalý". Úplně mě to dostalo. Dříve i teď byla snaha moderátora zapojit do otázek vždycky i nějakého "váguse", "aby byla sranda, když ví prd", ale situace se změnila. Dnes je tato snaha mnohem zřejmější, ale výsledek jiný. Dnešní "vágusové", starší lidé, totiž ještě absolvovali normální základku a kupodivu vědí. Zato mládež - to je katastrofa.

Jejich odpovědi vzbuzují úsměv a zároveň mrazení, kamže to s naším školským systémem vlastně jde...

Je to tu jak v blázinci. Dítě ještě neumí napsat "řípa", ale už zná číslo linky bezpečí, kdyby mu náhodou táta doma chtěl dát na zadek. U každého druhého se najde nějaká dyslexie, takže musí mít individuální přístup, osobní asistenti se množí jak kobylky - aby se zajistil rovný přístup... V těch třídách to bude za chvíli vypadat jak ve cvokárně. Jsou ještě vůbec nějaké normální děti? Protože pokud jo, musí z toho zákonitě zblbnout.

A to nemluvím o přístupu rodičů! Dnes už to není jen tak, že si každý rodič myslí, že ta jeho ratolest je pochopitelně geniální. Dnes už je to o tom, že si každý druhý rodič myslí, že za peníze si chytrost svého dítěte může zaplatit (někdy i svou). No to je opravdu nářez! Bezmoc učitelů je jasná. Až se divím, že ještě někdo ze starších kantorů učí. Zato u rodičů to vidím jinak. Vykrystalizovaly se tady zhruba tři druhy rodičů: ti, kteří tlučou dětem od mala, že si vše koupí, pak ti, kteří dřou tak, že nemají na výchovu vůbec čas a pak ten mizivý zbyteček těch, co se fakt snaží vychovávat. Z té poslední miniskupinky potom rostou děti, které jsou ostatními označovány za divné.

Zapomněl jsem ještě na ty, kteří mají školu na háku a došli k názoru, že učením a prací si tu za posledních 20 let ještě nikdo ke slušnému životu nepomohl. Celkem se taky nedivím. Docela by mě zajímalo, kolik dnešních dětí by znalo význam slov morálka a čest.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře