Je to zvláštní a zajímavé

9. duben 2008 | 08.56 |

Je to zvláštní jak všichni ti, kdo se tak dovolávají socialistických vymožeností a výdobytků, které zavedli už za Protektorátu němečtí okupanti a komunisté ještě trochu vylepšili a prohlásili za své zásluhy, pořád tvrdošíjně obviňují ODS z komunistické ideologie jako pokračovatele Le(j)ninova odkazu. Přitom odmítají vidět komunistické představy a leninsko-stalinistickou ideologii u (a)sociálních demokratů a komunistů. Já bych chtěl od těch vrhačů chrchlů na ODS už konečně slyšet nebo číst, co ti "modří soudruzi" z ODS chtějí dělat komunistického? To, že se těm "modrým soudruhům" mnoho nedaří, je zásluha těch soudruhu zelených, fialových, rudých a narudlých. To vy soudruzi rudí a narudlí opravdu věříte tomu, že za socialismu je zdravotní péče nebo i jiné "socialistické vymoženosti" zadarmo? Ale kdež. Ani náhodou.

Mějte si ty socialistické vymoženosti, jenže mějte také o to vyšší daně, kterými je nutno potom to zdravotnictví a ostatní socialistické vymoženosti financovat. Ty léky musí někdo vyrobit a bere za to plat. Musí mít něco, z čeho je vyrobí a musí to zaplatit. Musí zaplatit i za to, že je může vyrobit. Lékaří rovněž nežijí ze vzduchu a potřebují peníze. Jenže ty peníze se někde musí vzít a vezmou se i lidem, kteří k lékaři nechodí. Socialismus znamená rovnoměrně rozloženou chudobu pro drtivou většinu lidí. Daleko větší chudobu, než v jaké snad subjektivně žijí někteří stěžovatelé nyní.
To jste už zapoměli na bídu za vlády komunistů? Vám na těch nynějších bohatých a hodně bohatých vadí to, že vám se z nějakých důvodu nepodařilo zbohatnout. Závidíte a to, že žijete lépe, než za komunistů, to pro vás nic neznamená, protože někdo je majetnější než vy.

Proč vy, kteří "umíráte hlady" a "chodíte v roztrhaných hadrech", proč prostě neodnesete do zastaváren, nebo neprodáte své computery a mobilní telefony, abyste měli na několik týdnu na chleba? Všem se žije lépe a přesto velká část z vás touží po socialistické mizerii. Prosím nedělejte si iluze, že komunističtí funkcionáři za socialismu žili ve stejné mizérii jako vy ostatní. Až tolik si rovni ani komunisté být nechtějí..

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Je to zvláštní a zajímavé asimova 22. 04. 2008 - 08:23
RE(2x): Je to zvláštní a zajímavé jezevec-mrzout 25. 04. 2008 - 12:35