Ke 20. výročí VLSR

17. listopad 2009 | 08.09 |

Je nejvyšší čas pořádně si uvědomit, jakou naivitou jsme tehdy trpěli. Následující vývoj byl zpočátku překotný, ale s jeho zpomalováním se pak objevil i narůstající zápach hlavy pomyslné státní ryby. Vlády ČSSD od Špidly, Grosse, Paroubka se statným sekundováním vlády Topolánkovy nezvládly řízení této země, dovedly nás na dno patrně nejen ekonomicky, dokázaly totálně otrávit většinu populace a vzbudit v ní nebezpečnou letargii. Kdo si dnes opravdu myslí, že volby jsou dobrou možností ke změně k lepšímu? Jediní, komu se daří stále výtečně, jsou oni grázlové. Čím je člověk sprostější, drzejší a arogantnější (samozřejmě s dobrými kontakty), tím se mu vede lépe. Zákonodárná moc jakoby neexistuje a sama sebe vydáváním stále nových a nových zákonů, vyhlášek a doplňků neguje, výkonná moc je prolezlá leností, korupcí, karierismem a slouží jen vybraným jedincům. A moc soudní? Co soudce, to jiný právní náhled. Z vlastní zkušenosti vím, jak se prostá záležitost dá zkomplikovat. Korupce mezi soudci a státními zástupci, či snad dokonce účast ve zločineckých spolcích pak už nepřekvapí nikoho. Stát sám sebe pasoval na nejhoršího ze všech možných vlastníků, jeho zásahy do ekonomiky připomínají pověstného slona v porcelánu. Důsledky státního hospodaření vidíme všude kolem sebe. Snaha dostat z lidí co nejvíce peněz je až směšná, protože samozřejmě vede k tomu, že se každý v reakci naopak snaží státu odvést co nejméně.

Kam to vede, je nasnadě.

Kulaté výročí 17. listopadu se bude mohutně slavit, užijeme si plácání po ramenou a spousty žvástů. Jsem zvědavý, zda si někdo vzpomene na člověka, který to vlastně všechno umožnil. Myslím tím M. Gorbačova, který zamotal hlavy komunistickým pohlavárům dvěma slovy: perestrojka a glasnosť. Do funkce generálního tajemníka KSSS nastoupil 11.03.1985 po rychlém sledu úmrtí svých tří předchůdců Brežněva (10.11.1982), Andropova (09.02.1984), Černěnka (10.03.1985) a docela jasně dal najevo, že už nepůjde v jejich šlépějích. A tehdy začala demontáž světového komunismu i shora.

Jsem opravdu rád, že jsem se dožil státu bez diktátu jedné strany, ale velmi mě mrzí, že šance zůstala nevyužita. Třeba je to tím, že ona "Sametová revoluce" vlastně ani revolucí nebyla. Je to nakonec vina naše, že jsme dopustili destrukci slušnosti a čestnosti od nejvyšších politických míst až do suterénu společenských vrstev. Pravda a láska dostává stále na prdel. Jenže již existuje možnost odstěhovat se někam daleko. To je pro mě nejvyšší vymoženost. I když sám nevím, zda ji využiji, protože EU svojí snahou totálně smíchat politiku, ekonomiku, obranu, kulturu i etnika se naplno snaží zmršit i státy zatím pohodové. A navíc je docela možné, že i ji potká jednou nějaký listopad.
 

(ZDROJ)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ke 20. výročí VLSR hospodynka 17. 11. 2009 - 08:52