Zeleni Khmerové jděte už do hajzlu!

24. duben 2008 | 11.30 |

Obyvatelé Mexika mají hlad, protože cena kukuřičných placek, jejich základního pokrmu, se několikanásobně zvýšila - většina kukuřice se totiž spotřebovává v mnohem výnosnější výrobě biopaliv. Kvůli nedostatku potravin se ozvaly Peru a Bolívie, v Indii se z téhož důvodu konají mohutné demonstrace. Před čtrnácti dny doporučili vědci z Evropské agentury pro životní prostředí pozastavit výrobu biopaliv, protože kvůli nim stoupají ceny potravin. V pondělí vyzvala Asijská rozvojová banka vyspělé země Západu, aby přestaly podporovat produkci biopaliv, která těžce dopadá na rozvojový svět. "Kvůli politice biopaliv zdražují potraviny a její přínosy pro životní prostředí jsou nejasné a sporné," prohlásil včera britský premiér Gordon Brown a německá spolková ministryně rozvojové pomoci se k němu přidala s návrhem zastavit dočasně výrobu biopaliv z obilovin a olejnin, protože "právo na výživu má přednost před právem na mobilitu". K ní se připojil šéf Mezinárodního institutu pro výzkum potravinové politiky s tím, že v loňském roce zvýšila výroba biopaliv cenu obilovin o 25 procent.

Jenže státy na celém světě stále tvrdošíjně lpějí na boji proti údajnému globálnímu oteplování (dnes tomu už pro jistotu říkají "změny klimatu", aby se lidi při pohledu na teploměr nechechtali). A tak se dále zavádějí emisní povolenky-odpustky (které čirou náhodou prodává i jedna firma patřící již zmíněnému Gorovi), plánují nesmyslné projekty ukládání CO2 do zemských hlubin, vyrábějí drahé a v důsledku škodlivé "ekologické" žárovky, stavějí tuze prodělečné, protože neefektivní větrné elektrárny, zelené louky se pokrývají drahými solárními panely, kácejí se deštné pralesy...

Díky celému tomuto šílenství se zvyšuje cena energií a výrobků ve vyspělých zemích, firmy přestávají být konkurenceschopné a stěhují se na východ, kde jejich výrobu neškrtí ekologističtí fanatici. Kdo to všechno platí? No přece my, hlupáci, kterým nezbývá nic jiného, než platit čím dál vyšší daně a kupovat čím dál dražší energii, potraviny a další "ekologicky vyrobené" zboží – a řada z nás ekologistickým nesmyslům dokonce fandí!
(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře