Běda národu, který se vzdá své soběstačnosti

14. listopad 2010 | 14.45 |
› 

My si vyrobíme pro sebe, Němec si vyrobí pro sebe. Přebytky si vyměníme nebo vyvezeme do třetích zemí. Je v tom nějaký problém? Snad jedině pro ty třetí země...

Potravinová soběstačnost je základním stavebním kamenem svobody a suverenity. My máme to štěstí, že naše země nám dává všechny základní potraviny. Této možnosti bychom měli využívat, protože ten, kdo si jídlo vyrábí sám, není vydíratelný. Když už jsme uměle závislí na dodávkách ropy a zemního plynu, proč k tomu přidávat další, úplně zbytečnou závislost na dovozu základních potravin? To jsme vážně takoví idioti, že si dobrovolně uvážeme kolem krku špagát a jeho druhý konec pak podáme německým, francouzským a polským farmářům? Vždyť je to ostuda.

Navíc, výroba a distribuce potravin na lokální úrovni je relativně v bezpečí před spekulanty a miliardami den ode dne poživačnějších Číňanů. To, že tato forma distribuce představuje nemalé úspory pohonných hmot a životního prostředí a nárůst zaměstnanosti, je jen třešnička na dortu.

Dovozem věcí, které bychom dokázali vyrobit sami, si odbouráváme vlastní prosperitu. Když dám vydělat cizákovi, profituje cizák - a našinec kvůli tomu přijde o práci. Vezmou si pak Poláci, Němci nebo Číňané naše nezaměstnané? Budou přispívat na naše důchody?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře