Kde se fláká exekutor?

7. říjen 2009 | 09.50 |
› 

Jakým způsobem hospodaří finanční kapitáni České republiky ve své domácnosti? Utrácejí dvakrát tolik, kolik vydělají? Pochybuji o tom. Proč tedy tak hospodaří s majetkem nás všech? Hádáte se, jestli novorozenci přidáte do kolébky na porodném 3.000,- korun, ale mlčíte o tom, že mu tam přihodíte i astronomický státní dluh. Mlčíte o důchodcích, kteří jsou zatížení stejným dluhem, ač celý život pracovali. Mlčíte o rychle stárnoucí populaci, která se blíží do důchodu s vyhlídkou, že tento dluh na ně přejde a bude dál narůstat.

Současná politická reprezentace není schopná řešit státní zadluženost, protože neumí hospodařit. V jejím čele nejsou odborně zdatní a fundovaní ekonomové, ale straničtí aparátčíci bez praktických zkušeností. Kdyby stejně jako se státními financemi hospodařili v soukromé firmě, byli by už dávno v kriminálu nebo na dlažbě.

Česká republika nepotřebuje ekonomickou reformu ani důchodovou, ani žádnou jinou. Česká republika potřebuje v první řadě reformu mozků. Chytří, odborně i morálně zdatní noví lidé pak můžou začít tahat tento stát z bryndy. Staří to nedokáží a na další pokus nemají právo.

Jak už někdo napsal: "Chcípnout hlady umíme i bez Vás"
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře