Člověk dělá v životě chyby

30. květen 2008 | 22.44 |
› 

Škoda, že nejsem divadelník, šel bych si vyřvat peníze před magistrát (jakýkoliv) a tvářil bych se, že je povinností obce/státu platit mi moji zábavu, které říkám kumšt čili umění. Vystudoval jsem sice JAMU, ale byl jsem tak hloupý, že jsem chtěl být nezávislý a svobodný, vydělávat si vlastní poctivou prací nezávisle na jiných.

Škoda, že nejsem odborářský funkcionář, organizoval bych akce proti vládě a reformách při historicky nejnižší nezaměstnanosti a při vysokém hospodářském růstu. Tvářil bych se zásadově jak chci pomoc nešťastným zaměstnancům, bral bych senátorský či jiný vysoký plat, byl bych nezávislý a přitom člen ČSSD. To by byl život...Jenže já na to nemám žaludek.

Škoda, že nejsem učitel politologie. Tvářil bych se vážně a vědecky, mlel bych převážně nesmysly, lezl bych svým nadřízeným do pr..., stávkoval bych aby mi vláda přidala na platu a vypisoval bych testy typu za a) b) c) byl nějaký ten doc. či prof. a byl vážený vědec.
A to jsem vystudoval politologii v MU a mohl jsem teď taky být nějakým tím poradcem, PR konzultant, mluvčí či tak nějak a tvářit se, že tahám za nitky politiky. Jenže já hlupák chtěl zůstat politicky nezávislý nikomu nezavázán a psát si co chci. Kdybych nosil tašky Zemanovi, Topolánkovi nebo někomu jinému už jsem mohl být....no někde.

Škoda, že nejsem příživník – divadelník, odborář, poradce – mohl jsem žít ze státního rozpočtu, legálně tak brát lidem peníze jak loupežník Babinský a ještě se tvářit, že to dělám pro jejich dobro...ach jo

Já hlupák chtěl zůstat čestný a nezávislý, jak to sluší každému konzervativci!
(David Hanák - http://virtually.cz/?art=16583)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Člověk dělá v životě chyby samotar®vzpomina.cz 31. 05. 2008 - 09:27
RE(2x): Člověk dělá v životě chyby jezevec-mrzout 31. 05. 2008 - 20:56