Rodina je základ státu?

8. srpen 2008 | 11.04 |

Podpora rodiny zaručuje státu hlavně další plátce daní a odvodů do důchodového systému. Jestli se rodičové vezmou nebo nevezmou záleží na společenském klimatu a nastavení daňového systému.

Náš stát místo podpory standardních rodin s dětmi podporuje módní excesy a množení Cikánů. Důvodně se domnívám, že to je špatně. A římskokatolický Bůh s tím nic nedělá. Buď neumí, nebo jen nechce. Čímž se dostává na úroveň totemového bůžka Ňamang - batang. Možná by se starost o rodinu (základ státu!) mohla nechat na selském rozumu. - konec citátu.

Z praktického hlediska znamenají děti pojistku pro stáří rodičů, u nás ovšem nechutně a pseudosolidárně pasírovanou přes státní důchodový systém. Proto jest podporovat rodiny (nikoliv registrované gaye a lesby), protože jen normální rodiny jsou nejlepší zárukou, že děti nejen budou, ale že budou i náležitě vychovány, aby v dospělosti mohly platit daně (dospělí neplatící daně, ač jsou práceschopní a nestudují, jsou z hlediska státu jen přítěží ) a zajišťovat chod státu a v neposlední řadě důchod svých rodičů.

Tudíž krok správným směrem je zvyšit podpory rodinám - normálním, státně sezdaným - na děti úlevou z daní (ale ne zápornou daní - děti nemají být pro rodinu předmětem výdělku a odpovědný rodič si dopřeje jen tolik dětí, kolik je schopen uživit a vychovat) a důchod rodičů podstatně víc - z 30 i více procent - odvíjet od daní placených jejich dětmi (bezdětní ušetřili neživíce a nevychovávajíce dětí, takže mají jistě naspořeno).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře