Pomoc?

23. srpen 2008 | 12.34 |

Co já pamatuji tak cikán nikdy dobrovolně nepracoval, to je za "totáče" donutilo až v kriminále a vždy se na jejich etnikum bral ohled. Byty dostávali přednostně, aby se neřeklo, že je zde rasismus; většinou každý od mládí kradl a tresty dostal vždy nižší proto že prý nejsou tak civilizovaní a to se od padesátých let táhne do dneška, jenom si z toho pomáhání vždy někdo udělá trafiku, okolní lidé tím jen trpí a cikána stejně dělat nepřinutíš. Musíme je živit a oni se jen množí a kradou. Asi se to nebude někomu zamlouvat ale je to realita, cikán je tam, kde se dá lehko vyžít. Kolik jich žije na venkově? Hodně málo - tam je vidět, kde seženou peníze a každý si je pohlídá, takže jsou převážně ve městě.
Jeden cikán s osmičlenou rodinou mi vychytrale říkal - Proč dělat? Vezmu celou rodinu a odjedeme třeba do Holadska, Anglie nebo jiného státu a tam žijeme z podpory. A dobře. Když nás vyhostí, vláda to zaplatí, jsme zase půl roku doma a pak se všechno opakuje. Ani ty se nemáš tak dobře.
Cikán odjakživa uměl najít kličku jak se mít a nedělat a vešketé sociální a jiné programy jsou zase jen pro ty, kteří to zařizují a vytěží co mohou. Zaznamenal někdo z vás že bych neměl pravdu? Zkusili jste to říct nahlas? Sotva, byli by jste nazváni rasisty a tak jde život dál. Už od války pro ně stále stejně a dnes se mají ještě lépe. Samozřejmě jich asi pět procent chce a žije jako slušní lidé ale nesmějí se stýkat se svou komunitou jinak není naděje.

O jakoukoliv pomoc musí stát v první řadě ten, komu má být poskytnuta. Teď nemyslím pomoc finanční, o tu se "romové" umějí hlasitě přihlásit kdykoliv, ať už na ni mají nárok či nikoliv. Myslím o tu pomoc, která by pomohla těm romským rodinám a zejména jejich dětem, které mají touhu a snahu ze své nejen materiální, ale i duševní bídy vybřednout a jsou ochotny proto samy něco dělat. Bohužel to, co vidí a v jakých hodnotách je vychovávána či spíše nevychovávána většina romských dětí, je otřesné.
Čeho se většině takových rodin dětem dostává? Jak uvažují? Vzdělaní je ničemu, musíš umět využít hlouposti bílých. Vždy měj nataženou ruku, však už si nějaké dávky vyškemráš a když ne, no tak si něco ukradneš, bílí toho mají dost a když tě chytí nezapomeň křičet o diskriminaci, to na ty bílé blbečky výborně zabírá.
Nevím skutečně, co by mohlo morální propad většiny romského etnika odvrátit - nefunguje ani to, když se děti z tohoto prostředí vyjmou a dají do ústavů a dokonce ani do slušných rodin. Obávám se, zda u části romské populace nejde již o genetickou poruchu?

P.S: Omlouvám se všem slušným Cikánům, kteří se snaží něco se sebou dělat , klobouk dolů před nimi. Vím, že právě pro to negativní chování většiny jejich etnika to mají u většinové společnosti těžké a proto těm, kteří se snaží a chtějí bychom měli pomáhat maximálně - nulté ročníky, stipendia na studium, atd. Ale těm, kteří znají jen nastavené dlaně, parazitují na společnosti a vlastně jí rozvracejí, snad ani pomáhat nelze. Tedy pokud se nechceme stát stále více zneužívanými blbci..

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pomoc? etika 23. 08. 2008 - 13:29