Pane Topolánku, chcete očistu ODS? Odejděte..

14. září 2008 | 09.45 |

Tak jsem se, milý pane Topolánku, dozvěděl, že hodláte kandidovat jen v případě, že se Občanská demokratická strana očistí. K rezignaci vyzýváte kde koho, na sjezdu Strany zelených jsme měli možnost vyslechnout váš emotivní projev, ve kterém jste za zločince označil opět kde koho, přičemž sám sebe jste chtěl ukázat jako pohádkového hrdinu. Je dobře, že pan poslanec Morava odstoupil - mafiánské praktiky, při kterých jsou lidé s jinými názory ohrožováni, do politiky demokratického státu nepatří. Ale pokud chcete očistu ODS, pak jste na řadě... jste to Vy, kdo je hlavním viníkem stavu, ve kterém se politika, vláda, a nakonec i Občanská demokratická strana nachází...

Jste to Vy, kdo přinesl na pravou stranu politického spektra hulvátství, aroganci, sprosté jednání, urážky protivníků a vše z toho repertoáru, který jsme před parlamentními volbami tak kritizovali u některých představitelů sociální demokracie. A věřte mi, že v mnohém jste Jiřího Paroubka, který nám všem byl trnem v oku, překonal. Paroubek se proslavil slavným "poúnorovým projevem", Vy jste se proslavil svými "jedničkami", kopáním do aut novinářů, náckovskými frázemi a arogantním projevem vůči každému, kdo se vám pokusil postavit a říci svůj názor, odlišný od Vašeho. Pokud se má ODS očistit, je třeba, aby v jejím čele stál kultivovaný, slušný a korektní člověk

Jste to Vy, kdo zradil své voliče, kteří vám věřili a vkládali ve vás naději v možnou změnu v České republice, v reformy. To, co společně se svou partou věrných provádíte, je absolutní negace předvolebního programu ODS. Ne kompromisy, ne ústupky, které jsou skutečně v politice nutné, ale negace a obraty. Až budete příště argumentovat Poděbradskými artikuly, zkuste si je předem důkladně přečíst. Budete číst přesně o tom, co vláda pod vaším vedením odmítá dělat. Jste to Vy, kdo v touze po premiérském křesle zahodil do koše program, který vám ke zvolení pomohl. Oproti tomu zavádíte "reformy", které nemají se skutečnými reformami nic společného, které vzbuzují nevoli lidí (i těch, kteří Vás volili a kteří Vám věřili) a které jako celek vede k destrukci České republiky. Vzdal jste se možnosti po mnoha letech provést komplexních reforem, které ODS občanům nabízela, místo toho jste se vydal cestou nekvalitního balíku nesmyslů, který neřeší nic a nikoho. Drobná zlepšení v balíku obsažená nemohou zakrýt systémové chyby. Pokud se má ODS očistit, je třeba, aby v jejím čele stál člověk, pro nějž jsou základní programové teze nepřekročitelným zákonem a který neprodá své voliče za možnost sedět v křesle českého premiéra.

Jste to Vy, kdo kromě voličů zradil i tisíce svých kolegů, členů Občanské demokratické strany. Ano, mám na mysli ty kolegy, kteří s Vámi připravovali volební program strany, přičemž mnozí z nich na jeho přípravě strávili celá léta. Mám na mysli ty stovky členů, kteří trávili místo s přáteli či rodinami svá odpoledne na náměstích, kde probíhaly mítingy ODS. A nakonec mám na mysli více než dvacet tisíc členů, věrných straníků, kteří ve svém okolí dělali, co mohli, abyste se Vy stal premiérem. Přesvědčovali své známé, přátele, že jste to právě Vy, komu by měli důvěřovat a kdo by se měl stát novým šéfem vlády, vlády, která vymete socialistické augiášovy chlévy. A co jste všem těm lidem za odměnu dal? Kromě toho, že vidí, jak jste si jistou část svého těla vytřel programem, který tvořili a který budovali, musí snášet omezování demokracie ve straně. Někteří jsou umlčování, jako například kolega, který veřejně kritizoval stranické poměry na ideové konferenci. Jiní jsou kriminalizováni a uráženi, jako například poslanci, kteří si dovolí věc tak strašnou, jako odmítnutí Vašich experimentů na České republice a snahu o návrat k původním programovým tezím. A to už nemluvím o lidech, které jste obětoval ve jménu vlády za každou cenu a s kýmkoliv. Dokážete si vůbec představit, jak jste některým svým spolustraníkům, slušným lidem působícím v komunální politice, zkomplikoval život? Být spojován s Vaší prací, to skutečně není pocta, zejména před volbami, které se kvapem blíží. Pokud se má ODS očistit, je třeba, aby v jejím čele stál člověk, který si svých spolupracovníků a členů váží, neopovrhuje jimi, nezrazuje je, a který oprávněně požívá jejich důvěry.

A nakonec, jste to opět Vy, kdo způsobil, že velká část občanů České republiky považuje pravicovou politiku za asociální, nekoncepční, založenou na korupci, aroganci, klientelismu a jiných zavrženíhodných lidských činnostech. Jste to Vy, kdo se svou partou podobných lidí zprofanoval pravicové myšlenky a pravicové koncepty řízení společnosti tak nehorázným způsobem, že nám, skutečným pravičákům, bude trvat dlouhá léta, než v lidech tvrdou a poctivou prací obnovíme elementární důvěru v tvrzení, že pravicová politika může pracovitým a schopným lidem přinést blahobyt. Bude nám dlouho trvat, než lidem vysvětlíme, že podstatou pravicové politiky je uvážená a koncepční politika, ne pouhé zavádění poplatků do systému, který jinak zůstal nezměn. A možná ještě déle nám bude trvat, než nám někdo uvěří, že podstatou je vytvořit systém, který se chová férově k lidem, kteří společnosti prospívají, a naopak velmi tvrdý k těm, kdož se chtějí jen snadno přiživit. A Vy nám každým dnem, kdy setrváváte ve funkci, tuto dobu prodlužujete. A pokud se má ODS očistit, je třeba, aby v jejím čele stál člověk, který ono zprofanování pravicových hodnot nemá na svědomí a který naopak bude schopem a ochoten tvrdě pracovat na jejich rehabilitaci.

Vážený pane premiére a předsedo Občanské demokratické strany, možná jsem byl až příliš tvrdý, ale na rozdíl od vás, já jsem se k Vám, svému politickému oponentu, zachoval slušně a korektně. A nebojte se, rozhodně nemyslím jen na odchod Vás samotného. Až budete Jánský vršek a Strakovu akademii opouštět, vezměte si prosím, do politického důchodu celou partu, s níž jste výše popsané prováděl. Rád bych se do očištěné strany vrátil a absolvoval ono přetěžké a letité martytium snah o rehabilitaci. S Vámi to, vážený pane Topolánku, nepůjde... A nebo si snad přejete, aby Váš malý syn Nicolas, až bude chodit do školy, opět budoval ve třídě rudý (či rudooranžový) koutek?

(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pane Topolánku, chcete očistu ODS? Odejděte.. bernard 14. 09. 2008 - 23:16