Je jedno, kdo je u koryta

28. říjen 2008 | 07.09 |

Za uplynulých 20 let jsem si všiml, že ať vládne ODS nebo ČSSD, to podstatné se nemění. Stále pokračuje nekonečný seriál o prošustrovaných veřejných financích a majetku, který začal podivnými privatizacemi a kauzou LTO a pokračoval z daní placenými krachy bank, prohranými arbitrážemi, Gripeny, 3x dražšími dálnicemi než v Německu, mýtem pro Kapsch atd.

Ve skutečnosti nám nevládnou strany, ale "velké peníze" a ty nevolíme. Politika jen dělá velkému kradení zeď tím, že se snaží strhnout pozornost veřejnosti na prkotiny, jako jsou poplatky u doktora, sociální dávky a podobné "maličkosti" v řádech miliard a v zákulisí zatím tečou desítky miliard bez povšimnutí do těch správných kapes. Politici pak za to dostávají bakšiš. Viz v poslední době Gross a jeho podivné zbohatnutí. Vítězstvím té které strany se tedy mění jen ta "divadelní" část politiky určená pro veřejnost. Velké kradení v zákulisí pokračuje nerušeně dál. Jen to, co od roku 90 proniklo do medií už dělá více než bilion Kč.

Opravdu si nemyslím, že vzestup ČSSD je nějaká výhra. Na druhou stranu - musím se smát, když čtu ty plky o katastrofě pro tuto zemi. Katastrofa, když už používat tak silná slova, je stav politiky u nás jako takový. Nedomnívám se, že teď říkám něco objevného. Koho mám sakra volit ? Podívám se doleva, vidím buldozer, hrnoucí před sebou hromadu demagogie, nereálných slibů a pravda, také dost hnoje. Podívám se doprava, vidím tam něco lepšího ? Vidím vztyčený prostředníček. A hnoje také spíš více, než dost. A teď si mám vybrat, abych prý ukázal svou občanskou vyspělost. Je mi líto, vážně nevím. Když nevíš co dělat, nedělej nic - to je to nejlepší, co můžeš udělat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Je jedno, kdo je u koryta samotar®vzpomina.cz 29. 10. 2008 - 00:13