Sázíte sportku?

31. říjen 2008 | 07.39 |

Už dlouho se chci levicových voličů zeptat: Jak to, že jste pořád chudí? Nebo abych nikoho neurazil: Jak je to možné, že se pořád nemáte dostatečně dobře?

Vždyť v této zemi vládli čtyřicet let komunisté, kteří měli (a samozřejmě dodnes mají) jedinou touhu: Postarat se o blaho "obyčejných, pracujících lidí". Sociální demokracie se také ze všech sil snaží abyste se měli lépe. A také ta už byla hezkých pár let u vlády. Naposledy přede dvěma roky, vzpomínáte? Tak jak je možné, že jste na tom, po všech těch letech levicových vlád, pořád stejně? Není to nějaké divné?

Osobně si myslím, že není. Myslím, že je jenom potřeba konečně odložit naivitu a přiznat si smutnou pravdu: Kdo se o sebe a o své blízké nepostará sám, za toho to nikdo jiný neudělá. Ovšem slíbit se to dá snadno. Jenže to je tak všechno. Vždyť k vytouženému blahobytu vás nedovedl ani Gottwald, ani Husák, ani Zeman a zatím ani ten Paroubek. I když - kdo ví? To, co pan Paroubek říká a s jakým odhodláním to slibuje, to zní tentokrát tak přesvědčivě! Takže co když to tentokrát konečně vyjde a vy se poprvé za celou tu dobu pohnete z místa? A co když ne? Uvěříte Grebeníčkovi?

Každopádně to můžete dál zkoušet. Ale zrovna tak si můžete vsadit Sportku. Ve Sportce totiž vyhraje tak jeden z miliónu a na sociálně demokratické politice zatím zbohatl akorát tak Stanislav Gross. Takže to vyjde tak nějak nastejno. Ale na vás se třeba taky usměje štěstí a v té Sportce vyhrajete "pátou" a nová sociálně demokratická vláda vám jednoho dne přidá pětistovku na pastelky. O mnoho víc ale nečekejte. Na to "bohatství", které se přerozděluje, čeká příliš mnoho zájemců a vy ve frontě první nebudete.
(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře