"Nepřirozené" odlamování ledovců

18. prosinec 2008 | 07.48 |
› 

"Nepřirozené odlamování" ledovců je krásným důkazem "furťáctví" zelených.

Prostě a jednoduše co není ve stavu jak bylo před 10-50 léty je špatně. To že ledovce tečou k pobřeží v případě extrémních přírustků rychleji a rychleji se lámou je fakt, který se těžko okecá.

Zamrzlá americká letadla z WWII v Grónsku jsou dnes 100-130 metrů hluboko a desítky kilometrů od místa nouzových přistání.

Pod roztátým "věkovitánským ledovcem" v Alpách se nenachází věkovitá skála ale zbytky původního porostu a dokonce artefakty ze středověku, tedy z doby kdy tam žádný ledovec nebyl.Jsou dokumentovány případy Alpských vesnic, které za malé doby ledové konaly procesí, žádaly o pomoc církev ,když jim ledovec ničil jejich pastviny a pole, přehrazoval říčky a vyháněl je do údolí. Tradiční kupecké a vojenské cesty přes Alpy,Pyreneje po kterých přešly armády bosých kartaginců byly později zataraseny ledem a sněhem. Rozvrhy kupeckých karavan v 15-16 stoletím se změnily o celé týdny po které byly dříve Alpy normálně průchozí. Průměrná doba sklizně v Polabí je dnes o desítky dny pozdější než v době klimatického optima.

Ale my se budeme bránit tomu oteplení co to dá! Je to zlo! Změna není povolena! Otče náš zastav to oteplení, dej sílu ledu a ostříhej nás od plodin které sem nepatří...

Neměnná Přírodo, jenž jsi kolem nás i na nebesích, posvěť se jméno tvé, zachovej hodnoty své, buď stálá hladina tvá, jako v nebi, tak v moři a na zemi.
Led svůj vezdejší nech´ nám dnes a odpusť nám naše plyny, které i my odpouštíme našim skleníkům.
A neuveď nás v pokušení, ale zbav nás od CO2.
Neboť tvé království i moc i sláva je neměnné navěky.
Amen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře