Evropa zemřela v Osvětimi

20. leden 2009 | 08.58 |
Sebastian Villar Rodriguez

Procházel jsem kolem Ravalu (Barcelona), když jsem najednou pochopil, že Evropa zemřela v Osvětimi.
Zavraždili jsme šest milionů Židů, abychom skončili tím, že jsme k nám přivedli dvacet milionů muslimů. V Osvětimi jsme spálili kulturu, inteligenci a schopnost tvoření. Spálili jsme světový národ, ten, jenž je řečený Lid Bohem vyvolený. Protože je to národ, který dal lidstvu symbolické postavy schopné měnit dějiny (Kristus, Marx, Einstein, Freud ...) a který byl zdrojem pokroku a blahobytu.

Musíme přiznat, že Evropa, uvolněním svých hranic a přistoupivší, za předpokladu tolerance, na upadlé hodnoty kulturního relativismu, otevřela své dveře dvaceti milionům muslimů, často negramotným a fanatikům, které můžeme potkat, při nejlepším, v místech jako je Raval. Národům z nejchudších a přicházejících z ghett a připravujících to nejhorší, jako je 9/11 a bomby v Madridu - a usídlených v bytech, poskytovaných jim sociální péčí.

Také jsme vyměnili kulturu za fanatismus, tvůrčí schopnosti za vůli ničit, rozum za pověrčivost. Vyměnili jsme přesahující schopnost Židů, kteří i za nejhorších podmínek hledali lepší svět v míru, za sebevražedné atentátníky. Vyměnili jsme hrdost na život za fanatickou posedlost smrtí. Naší smrti, i našich dětí.

Jak těžké chyby jsme se dopustili!
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře