Vnučka píše dědečkovi

3. březen 2009 | 09.00 |

Vnučka píše dědečkovi:
Už jsi určitě slyšel, že 68% mladých voličů volilo Obamu. Také patřím mezi ně.

Dědeček odpovídá vnučce:
Moje milá,
se zvolením Obamy se Tvé babičce, mně, Tvojí matce a dalším lidem, kteří pracují a platí daně, tyto daně zvednou. Tedy sníží se jim příjem a nižší příjem znamená, že budeme muset snížit naše výdaje. Takže propustíme naši hispánskou uklizečku, která k nám dvakrát týdně docházela. Prostě přijde o práci, protože si ji nebudeme moci dovolit.
A jak se dotýká Obamovo zvolení Tebe osobně? Za dlouhá léta jsme Ti dali s babičkou tisíce dolarů ve formě jídla, ubytování, oblečení, dárků a kapesného. Tvojí volbou sis ovšem vybrala jinou rodinu. Takže příště, až budeš chtít přispět na nájem, na benzin, na nové pneumatiky nebo na posezení s přáteli, volej 202 - 456 - 1111. To je číslo Úřadu Prezidenta Spojených Států. Jsem si jist, že Ti Obama s radostí pošle šek ze svého osobního konta a nebo zaklepe na Tvoje dveře a v ruce bude mít obálku s hotovostí.
To je totiž tak: ti, kteří zvolili tohoto prezidenta, zvažovali, jaký vliv bude mít jeho zvolení na stát jako celek a pranic se nezamyslili nad tím, jaký dopad to bude mít na ně osobně. Obamovi voliči si totiž zřetelně neuvědomují, že veškeré peníze, kterými vláda disponuje, jsou peníze z daní občanů a že zvednout jim daně znamená ponechat jim méně peněz pro jejich rodiny.
Blahopřeji Ti k Tvé volbě. Pro budoucí porovnání se ovšem pokus spočítat, kolik jsi za všechna ta léta dostala od nás, od maminky, od Mikových rodičů a ostatních a porovnej to s tím, co Ti dá pan Obama.
Nezapomeň též poblahopřát panu Obamovi a ujisti se, že jsi na seznamu těch, jimž přispěje.
Adresa je: Bílý dům, 1600 Pennsylvania Avenue NW, Washington, DC 20500.
Máme Tě stále rádi, ale příště už volej na výše uvedené číslo,
Tvůj dědeček.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře