Levice x pravice

26. březen 2009 | 11.16 |

Levicová politika je založena na oslovení co nejširších mas prostřednictvím splnitelných, či nesplnitelných slibů, tu šoupneme tužtičku se strouhátkem rodičům prvňáčků, tu šoupneme hrušku a mrkev do škol na svačinku, tu šoupneme plošný dětský přídavek. Široké masy pak jásají, aniž by si vůbec byly schopny všimnout, že se už po nich ani nechce, aby třeba přemýšleli, na to tady máme přeci vyvolené (funkcionáře, úředníky, byrokraty - viz Brusel, ten je jich plný), ti za nás vše vymyslí, ti rozhodnou nejlépe. Ukázka kam vede levicové uvažování a směřování tohoto světa je současná krize. Krize, která je zapřičiněna naprostou absencí odpovědnosti - nemáš peníze, tak si půjčíš. Platí přesně věta - kupujeme si věci, které nepotřebujeme, za peníze, které nemáme. Pak přijdou ohromní levicoví odborníci a vyřeší krizi - nasypou stovky miliard dolarů či euro do černých děr, aniž by byli schopni se zamyslet nad hospodárností takto nasypaných peněz a nad tím čí to jsou peníze, které tak rádi rozdávají.

Pravicový postoj k životu by měl naopak být o svobodě člověka, měl by být založen na uvažování a velké dávce odpovědnosti - a to za své vzdělání, zdraví, svůj majetek a pod. Pravicově myslící a konající člověk pak nepotřebuje milióny úředníků, kteří za jeho peníze pořádají jen sumity, kongresy, rauty, s nehmatatelnými výsledky. Potřebuje jen štíhlou a funkční státní správu, která bude pro občana a né občan pro ní. A věřte, že pravicově smýšlející člověk je mnohem solidárnější, než ten levicový, protože ví o nutnosti pomoci těm co z různých příčin nemohou, ale odmítá solidaritu s těmi, co nechtějí.

Pravicový životní postoj je však mnohem nepohodlnější než ten levicový, proto si nedělám žádné iluze o směřování tohoto světa, ten si půjde tou pro masy jednodušší cestou, cestou pečených holubů zaváděných přímo do úst. Jak dlouho to to však půjde ví jen ten nahoře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře