Začíná to zákazem žárovek a rtuťových teploměrů...

7. listopad 2009 | 11.42 |

Nápady, které se čas od času objevují, jako že někdo bude bez soudu odpojen, léčen či uvězněn, nejsou bohužel typické jen pro léta dávno minulá. Právě Evropská unie a její vůdčí státy, ve svém nezměrném sociálním inženýrství, vymýšlejí stále nové a nové postupy, jak z nás udělat poslušné stádo ovcí vedené ku svému prospěchu.

Začíná to zákazem 100 W žárovek, pokračuje odpojováním od internetu, protože někdo usoudí, že děláme něco, co nemáme, a obávám se - brzy přijde na řadu nezdravé stravování. Ne, nezastávám se zločinců, ale kategoricky budu vždy protestovat, když v zájmu někoho jiného, nebo v zájmu obecného údajného blaha, budou naše svobody omezovány. Proto se nemohu smířit s nápady nejprve francouzských, možná dnes již evropských byrokratů, že oni brutálně vstoupí do soukromoprávního vztahu mezi poskytovatelem připojení a kýmkoliv jiným a řeknou: "My si myslíme, že kradeš, tak máš utrum."

Podle publikovaných informací vlády USA a Kanady (podle některých zdrojů v součinnosti s EU) údajně připravují nový zákon, který by umožnil i bez účasti právního zástupce (advokáta) zabavit při přechodu státních hranic prakticky jakékoliv elektronické zařízení. Následně je prohledat a za obsah (MP3, filmy, atd.), který bude shledán nelegálním, uložit pokutu, případně i přístroj zničit," vysvětluje soudní znalec.

Současné trendy a tendence, kdy se stále více veřejnoprávní zákazy či příkazy vlamují do oblasti po staletí vyhrazené institutům soukromého práva, například smlouva, mne vede k tomu, abych si opět přečetl slavnou knihu Úpadek a pád římské říše. Tvrdí se, že si Římané pád "přivodili sami”, tedy zavinili zhroucení vlastní říše scestnými opatřeními nebo úpadkem morálky. Jsme na dobré cestě si nejrůznějšími, rovněž scestnými opatřeními přivodit úpadek a posléze i pád civilizované Evropy.
(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře