Přežijí Evropané?

20. květen 2009 | 07.33 |

Dnešní Evropané, patřící mezi nejbohatší na světě, jsou zhýčkaní materiálním přebytkem, nechtějí rodit děti (populace stárne), nechtějí bránit svou půdu (profesionalizace armád), nechtějí vykonávat podřadné práce (imigrační kvóty), odmítají staleté tradice a náboženství (sekularizace společnosti), a vlastní civilizaci relativizují a rozleptávají (multikulturní politika), a tím ji dobrovolně vydávají milionům imigrantů, zejména z islámských zemí, kteří pronikají shengenskou hranicí, vytvářejí svoje enklávy bez nutnosti se asimilovat, přinášejí své kruté zvyky a náboženství, a tak Evropu dobývají. Podobnost s Římem čistě náhodná? Spějeme ke stejnému konci?

I moderní Evropa má svoje problémy (některé i vážné), ale při skutečně poctivém a střízlivém pohledu opravdu nic nenasvědčuje tomu, že na ně nakonec sama nenajde nějaký lék, jako tomu bylo mnohokrát v minulosti.

Evropané se nemusí bát milionů imigrantů ani dekadence svých elit. Obavy by měli mít spíše sami ze sebe. Pokud vám pohled sjede z obrazovky do vlastních dlaní – uvidíte odkud hrozí největší nebezpečí, ale také spása evropské civilizace. Ta totiž neleží v nějakém geniálním politikovi, který Evropu "zachrání", ani v geniálním zákonu, který "uhájí" její životní styl, ani geniální ohradě, která nepropustí jediného imigranta.

Leží v chování a každodenních rozhodnutích milionů Evropanů:
Budou jíst, bydlet a vůbec žít po evropsku nebo lisovanými nudlemi, kečupem, Haloweenem, čarodějkami Winx, universálním prefabrikovaným stylem nahradí svoje jedinečná jídla, svátky, pohádky, kořeny...?
Budou mít děti nebo nechají, aby je za ně rodili a vychovávali jiní... a po svém...?
Budou mít odvahu vstupovat do armád a paktů nebo nechají "ochranu" na jiných...?
Budou chtít pracovat, nebo díky lenosti a bezbřehým sociálním nárokům postupně přenechají svou práci pilnějším imigrantům nebo současné Dílně světa – Číně...?

Ta velkolepá evropská civilizace stojí a padá na každodenních "drobných" rozhodnutích milionů nás všech. Pokud naše rozhodnutí budou více méně správná – žádná děsivá katastrofa ji nezničí. A to by bylo jen dobře.
(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře