Dovolte si luxus svobodné volby

5. červen 2009 | 08.18 |

... a zkuste konečně zas volit "pozitivně". Tzn. ne jen PROTI někomu, ale PRO někoho. 

Posledních několik voleb jsme se nechali (my voliči) zahnat dvěma velkými křiklouny k urnám a dostatečně vystresovaní jsme tam hodili jednoho z nich, "aby nevyhrál ten druhý". Nenechejme se prosím oblbovat donekonečna: volby do Evropského parlamentu NEURČÍ českou vládu. Nebojme se, že náš hlas propadne. Dovolme si ten luxus - a vyberme si konečně program, který se nám opravdu líbí!

Ano, doteď jsem volil ODS. Ano, přiznávám: od momentu, kdy byl předsedou zvolen p. Topolánek, jsem ODS volil POUZE proto, aby nevyhrál Paroubek. Coby pravicově smýšlejícího člověka mě ten populistický aparátčík děsí v nejčernějších snech, co by mohl provést s naší zemí, kdyby se mu povedlo ji znovu uchopit do svých chtivých pařátů.

Ano, přiznávám: párkrát se mi už i líbil program jiné, menší, strany. Ale dostatečně zmasírován hlasitým křikem modrých a oranžových jsem se v duchu oné menší straně omluvil a poslušně tam opět hodil volební lístek s nápisem ODS. V těch úplně posledních volbách už to bylo nejen se skřípějícími zuby, ale ze zdravotních důvodů už i se zavřenýma očima.

Letos už jsem si řekl STAČILO: jsi dost velký kluk na to, aby ses pořád nechal někým děsit a plašit. Nebál ses mnohem horších věcí a obstál jsi, tak co ti pořád nějaký chachar má poroučet, co si máš myslet?! Určitě k mému zásadnímu rozhodnutí přispěl i fakt, že se skutečně objevila strana, která se znovu hlásí k hodnotám, jež ODS lehkomyslně opustila. A jelikož patřím k lidem, kteří neradi jen kritizují, ale když už se jim něco sakra nelíbí, tak prostě jdou a pomohou řešit věci aktivně, zapojil jsem se přímo do dění v té straně (poprvé v životě).

Prostě - poprvé od revoluce si dovolím ten luxus volit pozitivně! Soudě dle názorů, které slyším kolem sebe (nepočítám kolegy straníky, to by skutečně nebyl ten správný "průzkum trhu"), nejsem zdaleka sám, kdo dospěl k podobnému stanovisku. Jsou spousty lidí, kteří říkají stále častěji totéž. Nadávají na politiku, ale obvykle se bojí, že jeden hlas nic nezmění.

ZMĚNÍ! Říkám jim to do omrzení.

KAŽDÝ hlas je důležitý. Nezapomínejme, že v eurovolbách nejde ani omylem o složení české vlády, nenechejme se znovu ukřičet modro-oranžovými hulváty. Protože pokud přistoupíme na tu jejich vylhanou hru a hodíme jim svůj drahocenný hlas JEN proto, aby nevyhrál ten druhý, tak prohrajeme především my sami! To náš hlas bude ZTRACENÝ! Protože oni dostanou opět svých pohodlných 30% a mohou se dále holedbat tím, jak dokonale to vedou, jak vysokou mají podporu veřejnosti, jak jsou skvělí(!!!).

Samozřejmě - volte jednu z velkých stran, pokud se vám líbí její program či kandidáti. Ale prosím nevolte ji už jen proto, aby nevyhrál ten druhý. Tím jednoho i druhého nerozdílně pouze podpoříte v jejich nabubřelosti a ono kolečko jejich nadutosti se na další roky jen hermeticky uzavře...
Dnes a zítra volte prosím srdcem.

(Podle Katky Bouda-Kašparové upravil Jezevec)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dovolte si luxus svobodné volby hospodynka 05. 06. 2009 - 08:44
RE: Dovolte si luxus svobodné volby zuzi 05. 06. 2009 - 08:52