Přicházejí spasitelé

17. červen 2009 | 08.59 |

TOP 09? Nebo SSK? Nevíte co je SSK? Přece Strana svatých Kalouskovců. Rodí se nám prý záchrana politických poměrů. Pryč s modrostrakáči a nafoukanými papaláši z RaJe. Od Svatých za dědinou se odtrhl nejpoctivější z poctivých a společně s králem restituentů nám ukáží svatou trojici. Pardon dvojici.

Čert vem knížecí restituci. Co bylo ukradeno, má se vrátit. (Akorát že naší rodině vrátili hovno, poněvadž jsme se nevlezli do kýhosi data, poněvadž nás bolševik znárodnil hned po válce a ne až po únorovém puči.) Jak to ten kníže dokázal, suď bůh. Asi měl správnýho pravdoláskovního kamaráda. Ale ať si svůj majetek užívá ve zdraví. Jenom mne zaráží, jak se ze Zeleného stal žlutý, nebo co to mají za barvu. Tak to je jeden svatý.

A teď ten druhý. Pominu jeho působení na Min. Obrany. O padácích, Gripenech a dalších podivnostech bylo popsáno dost papíru. A nic. Ale to pořád nic není. Málokomu došlo, co zásadního provedl náš svatý, co pro svoji svatost se má stát záchranou zkorumpované politické scény.

To zásadní co nikdo nepostřehl je rozhodnutí ministra Kalouska o povolení internetového kursového sázení.
Věc které jeho předchůdce Vlasta vířivka bránil, protože připustíme-li, že tento druh byznysu vyrábí životní ztroskotance, toto povolení dalším hřebíkem do jejich rakve. Nejsem zastáncem nadměrných regulací, ale otevírat dveře dalšímu hazardu mi přijde od lidovce silně nestandardní. Hukot, který to rozpoutalo v lidoveckém zákulisí byl silný, ale mocní lobisté, kteří pod vedením pana Hušáka ze Sazky otevřeli bránu tomuto byznysu dokázali tuto věc docela pěkně mediálně ututlat.

A nakonec. Kdo se zajímal o zrušení soutěže na software na státní pokladnu, kterou pan nejsvatější zrušil hned po svém příchodu do funkce, aby soutěž za 2,1 miliardy korun v historicky krátkém čase přesoutěžil se zcela jinými hráči?

Tak řekněte, jsou to ti praví s neumazanýma rukama?
Zdroj

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře