Kdyby

25. červen 2009 | 09.41 |

Kdyby socanům došlo, že ODS s nimi drží krok v preferencích pouze a jedině díky strachu voličů z Paroubka, a Paroubka (a Ratha) se zbavili, tak vyhrají s přehledem volby. A koalovat s nimi bude kromě lidovců právě pravdolásková TOP 09, která ovšem před volbami bude předstírat pravicovost, aby vyluxovala co nejvíc nespokojených voličů ODS. Dokonce bych se divil, kdyby pravdoláska všemi viditelnými i neviditelnými pákami na sesazení Paroubka už dávno nepracovala.

Přitom strašení Paroubkem je jediným volebním trumfem ODS. Na budoucnost ODS bych v této situaci nevsadil ani zlámanou grešli. Topolánek dovedl ODS do "Pravdoláskova", čímž ji znedůvěryhodnil v očích jejích původních voličů. Nové voliče, ve které doufal, mu ale teď vyluxuje Kalousek se Schwarzenbergem. Jestli to TOP 09 domlouvali jako projekt spolu (Topolánek, Kalousek a samozřejmě Havel), tak je Topolánek ještě větší blb, než jsem si doteď myslel - ledaže by to jistilo Topolánkovo eurokomisařství. V každém případě ho vyšplouchnou, ODS už teď na nic nepotřebují, když už je špinavá práce odvedená a Lisabonská smlouva v parlamentu schválená. Pravdolásková média nebudou nahánět voliče Topolánkovi, jak si nejspíš naivně představoval, ale Schwarzenbergovi, který bude navíc halasně, s pomocí silných mediálních tlampačů, kritizovat ODS "zprava" a na to mu spousta lidí skočí. K tomu se přidá přirozená touha voličů po změně....

Jestliže pravdoláskové strany dosud nikdy nebyly schopné získat více, než kolem 5% hlasů, tak to bylo díky tomu, že zde byla pro pravicové voliče viditelná, čitelná a ideově ukotvená ODS. To už teď ale není pravda a Svobodní ji (aspoň v této fázi) nedokáží plně nahradit, sice jsou ideově ukotvení, ale běžný volič o nich vůbec neví (a pravdolásková média už se postarají, aby nevěděl i nadále). A ODS své voliče podvedla, svého programu se zřekla (Topolánek dokonce přiznal, že mu nikdy nevěřil) a předvádí takové názorové přemety, jaké nemají obdoby (viz LS). Díky tomu je stranou nečitelnou, nevyzpytatelnou, nespolehlivou, a to pro všechny, zprava i zleva. Pouhý prázdný a falešný marketingový obal. Takže šance pro pravdolásku, zejména zakuklí-li se na "pravicovou a konzervativní stranu", je větší, než kdykoliv v minulosti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kdyby coro 28. 06. 2009 - 11:34
RE(2x): Kdyby jezevec-mrzout 28. 06. 2009 - 11:45