O svobodě

17. červenec 2009 | 08.51 |

Západní svět bez rizik a politicky řízen se stává sterilním. Žít v EU je jako žít v mateřské školce. Je to zásah do soukromí a urážka samostatných a inteligentních lidí. Možnost rozhodnout se mezi špatným a dobrým, mezi nebezpečným a bezpečným je základ osobní svobody jedince a základ zdravého vývoje společnosti formou selektivního výběru.

Pojišťovny lobují, aby uspořili své výdaje. Ale já chci jezdit na motorce bez helmy. Mám rád ten vítr ve vlasech a pocit svobody. V "méně rozvinutých zemích" jste zodpovědní sami za sebe. Můžete jet na motorce bez helmy, pokud si přejete, ale jestli si rozbijete hlavu, je to váš problém a nikdo vás nesoudí. Tam máte na výběr a jste za ten výběr zodpovědní. To mi dělá život lepším. Proč by měl někdo kontrolovat, jestli mám v autě zapnutý pás? Co je komu do mého zdraví? Pojišťovně? Proč by neměl člověk, který usedá do raftu počítat s tím, že se utopí? Proč by měl za něj někdo jiný nést zodpovědnost? Zeptal bych se ho..."Myslíš si, že se neutopíš? Tak sem nenasedej. Protože neumíš nést zodpovědnost sám za sebe." Víte o čem mluvím,.... o té červené lampičce která by měla blikat když se svobodně rozhodujeme. Je dobré když ta lampička má možnost blikat, udržuje nás v příjemném napětí. Možná právě protože se některým mužům nedostává adrenalinových vibrací v běžných rozhodováních tak to občas někde přeženou, třeba při řízení vozidla.

My už mnohdy nejsme zodpovědní za naše běžné úkony. To je chyba někoho, kdo má splňovat zákonné podmínky takže vy ho můžete žalovat, když zakopnete na pěšině kvůli díře v asfaltu. To je sice dobrá zpráva ale jen pro ty, kteří se nenaučili chodit samostatně.

Já nepotřebuji, aby někdo kdo má nižší IQ a nižší plat mi do puntíku říkal, co mám ve svém životě dělat. Anebo naopak mi to říkal jen proto, že má vyšší IQ a vyšší plat. Může si stavět žabo-myší mantinely pro sebe a své blízké, jestli mu to dovolí, ale já chci žít svobodně, protože vím jaké to je. Politik, který ohraničuje mojí svobodu se minimálně dopouští přečinu v rámci společenských norem.

Plně souhlasím s kritikou, resp. myšlenkou pana Václava Klause že EU začíná omezovat svobodu jednotlivce. Zaslouží uznání neboť jako prezident otevřeně mluví o tématu, kterému se většina politiků vyhne. Mimochodem, když už se o něm zmiňuji.... Václav Klaus má v mnohém pravdu jen bohužel novináři mnohdy nerozpoznají o čem mluví což je také špatná práce jeho mluvčího pana Hájka, který neumí prezidentovo myšlenky podat do médií tak aby se v nich lidé vyznali.

Proč si nemohu postavit dům kde chci když jsem si koupil pozemek ? Proč mi někdo určuje jaká je to půda když já sám bych měl rozhodnout k čemu tu půdu využiji? Vždyť ty domky krásně rozeseté po českých stráních jsou tam proto, že dříve lidem nikdo nezakazoval stavět si dům na tzv. zemědělské nebo lesní půdě.

"Méně rozvinuté země" mají daleko do politické správnosti v našem pojetí, ale rozvíjí se svobodněji, zatím. Bitva o pohlaví v západním světě ničí vztah mezi mužem a ženou. Paradoxní, je že v množství pravidel a zákazů politici zejména v Evropě dovolili přehnanou až zvrácenou sexuální otevřenost. Proč třeba zde nejsou vyvážená pravidla. Je to populismus přes téma sexu? Nebo proč mě politici typu Kocáb nutí sdílet sousedství s nepřizpůsobivými lidmi kteří si svobodu představují jako anarchii?

Proč jsou na západě žvastounové v každé hospodě....baroví bojovníci? Možná to je jediný možný boj, který mohou vést. Následkem toho lidé západního světa zdá se ztrácí nejen mužství a ženství ale také smysl pro spontánní radost a dobrý pocit z toho, že mají pod kontrolou svůj výběr....že mají z čeho vybírat, aniž by je za to někdo trestal.

Jo, co jsem tím chtěl vlastně říci... Svoboda není prdel. Je to základní potřeba člověka stejně jako voda, vzduch, jídlo a rozmnožování.

(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře