Tomu dala, tomu dala...

10. srpen 2009 | 08.29 |

Tipujete správně - vařila myška kašičku na zeleném rendlíčku. Pokud mne paměť neklame, tak i ta myška s maličkým mozečkem pochopila, že to zvorala, a tak běžela, běžela a sem se schovala. Tím, na koho se nedostalo, byl obvykle ten nejmenší, bezbranný - malíček.

Zajímavé je, že tohle nenásilně naučné povídání pro mrňata zřejmě v mnohých nezanechalo žádné stopy. Tedy - v těch levicových určitě ne.

Neupírám říkankové myšce dobrou vůli. Chtěla rozdávat, páchala dobro, leč moc jí to nevyšlo. Řešila to tedy po svém. Docela obyčejně zdrhla a schovala se, což ve srovnání s dnešními pachateli dobra není zas tak špatné řešení. Pokud budeme zkoumat, kde vzala materiál k uvaření kašičky, je odpověď prostá - nakradla. Neexistuje totiž myš, která by uměla zasít a sklidit obilí.... atd.

Napadá vás analogie s ministry, poslanci, senátory? Ti také rozdělují něco, co nevytvořili. "Nakradli" to, co rozdělují legálním způsobem tak, že vytvořili a odsouhlasili zákony, na jejichž základě nás, občany, obrali na daních a rozličných poplatcích. Z těchto prostředků pak páchají svoje dobra. Děje-li se tak v rozsahu občany vytvářených hodnot, je to celkem v pořádku, i když lze diskutovat o rozumné míře. Děje-li se tak na dluh, je to ta nejsprostější lumpárna, jakou si dovedu představit. V této zemi se proces zadlužení zvrhl do polohy - nedostane se ani na děti dnes ještě nenarozených dětí (na ty malíčky) ! Budou totiž platit dluhy dnešních hodných myšek v oranžových, rudých, modrých, zelených a fialových košilkách.

Zelený rendlíček je rovněž nepředvídaným symbolem. Dnešní Zelení Khmerové terorizují značnou část planety svou slepou vírou a naprostou neznalostí problematiky. Chovají se, jako by člověk nebyl součástí živočišných forem této planety, a tudíž měl menší práva než Brouk Pytlík. Doporučuji každému z těchto věřících - jdi si lehnout do mraveniště (máš přece mravenečky rád a ctíš jejich práva více než práva lidí). Výdaje na nesmyslné a často kontraproduktivní zelené aktivity totiž situaci ještě zhoršují. ČR měla ministra životního prostředí, který do značné míry ovlivňoval energetickou politiku státu, a přitom jeho nekompetentnost byla až taková, že měřil výkon v kilowatthodinách, o jeho pravé ruce, Jau-Jau-Káče Biomase a dalších raději nemluvit.

Jako občan mám jedinou možnost obrany před takovou pověstí u svých potomků. Chovám se rozumně a něco po mně zůstane. Tedy já osobně neodkážu dluhy, ale mírné přebytky. Se skřípěním zubů - podotýkám. Neboť mé skrovné přebytky budou nadmíru zdaněny, aby ty "hodné myšky" měly co rozdávat a mohly přitom ještě dělat dluhy! Moji potomci dopadnou hůře i pod případnou zodpovědnější vládou. Budou totiž muset formou daní platit dluhy, na jejichž vzniku se nepodíleli a jejichž vznik nemohli ovlivnit.
Ze zoufalství si dělám legraci z vážných věcí, ale princip takový je.

Obrana?

Vědět, že:
Není na světě stát, který by mohl dávat něco zdarma - neboť stát nevytváří hodnoty. Stát může rozdávat jen to, co někomu sebral. Nebo dělat dluhy. Český stát pod vládou levice stihl obojí!

Otázka:
Jak dlouho lze takové "hospodaření" provozovat?
Co si o nás budou myslet příští generace?
Záleží vám na tom ?
Záleží na tom tomu, koho volíte?

Co s tím?
Chovat se odpovědně a užívat mozek k myšlení.
Podle toho se chovat i při volbách.
A hlavně potírat parazity, včetně "hodných myšek"!!!

(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře