Jak dál?

10. červen 2011 | 17.15 |
› 

Současnou vládu lze kritizovat snad ze všech stran. Jako člověku, který se považuje za pravicově smýšlejícího, mi běhá mráz po zádech, když si uvědomím, s kolika názory odborů v podstatě souhlasím. A ještě děsivější je, že jde o výsledek konání našich pseudopravicových vlád, které tu skutečnou pravicovost jenom předstírají, zatímco jejich hlavním úkolem je vlastní byznys.

Nikde nevidím ani náznak skutečných systémových reforem, vidím jenom spousty primitivních a laciných škrtů, které kritickou situaci veřejných rozpočtů rozhodně nestabilizují a které tak maximálně většinu občanů naštvou, aniž by se jim dal vysvětlit smysl a přínos navrhovaného. Navíc je část těch primitivních škrtů namířena do oblastí, kde i slušný pravičák jenom kroutí hlavou.

Důchodová reforma je omyl, jehož cílem je vytvořit fondy, aby bylo z čeho dále krást. Zdravotnická reforma se nekoná, reforma daní již vůbec ne a pokud už se něco reformuje, jde zpravidla o parametrické úpravy stávajících nefunkčních systému, které jejich krach možná na chvíli oddálí, ale se systémovými změnami nemají nic společného.

Co s tím?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře