Sbohem sne o české pravici

21. červen 2011 | 16.55 |

Dnes měl parlament naší drahé republiky projednávat loterijní zákon, ve kterém se měl fakticky cenzurovat internet. A světe div se, nepřišli s tím komunisté, nebo levičáci obecně, ale zástupci stran, které o sobě tvrdí, že jsou pravice. Část lidí jim to věří a jednou za čtyři, respektive za dva roky, toto tvrzení stvrdí splněním bobříka blbosti a těmto stranám dají svůj hlas.
Politici těchto stran, myslím tím ODS a TOP 09, jim za odměnu ze svých slibů nic nesplní, ale protože volič pravice socialisty a komunisty volit nebude, neboť je to slušný a vychovaný člověk, tak doufá, že tentokrát už přeci tolik lhát nebudou. Velký omyl. Budou a svého voliče vždy krutě obelžou. Tomu pak nezbude nic jiného, než doufat v lepší příští, které však nikdy nepřijde.

ODS lže již jenom tím, když tvrdí, že je pravicovou. Ve skutečnosti je jen mocenským nástrojem, který si v daném okamžiku přisvojí nějaká vlivná skupina, začne jej ovládat a pokoušet řídit zbytek společnosti tam, kam potřebuje. V žádném případě ale nejde o budování společenského blaha. Jde pouze o úzké zájmy skupin a jednotlivců.

Zářným příkladem toho byl Topolánek a jeho parťák Dalík, kteří se svými kumpány zderatizovali zbytek toho normálního, co v ODS ještě zbylo. Na nynější představitele této, kdysi mocné strany je žalostný pohled a vláda současného premiéra Nečase je ostudou pravice, protože namísto snižování, daně zvyšuje a pravicovou politiku tak v očích veřejnosti zcela diskredituje. Člověk marně přemýšlí, v čem se tedy ta pravicovost Nečase a vůbec dnešní ODS projevuje.

Je nesporné, že se strana po zásluze ubírá do stínu své bývalé slávy a zapomenutí. Na komunální úrovni, mimo velkých měst, se tak stalo již dávno a každými komunálními volbami se tento stav zhoršuje a prohlubuje.

Ve velkých městech, jako je například Ostrava, zástupci ODS velmi rádi koalují s ČSSD. Lépe řečeno nic jiného jim nezbývá a po volbách se vždy modlí, aby s nimi ČSSD koalici milostivě udělala.

O nějaké hrdosti při jednáních koalice nemůže být ani řeči. Pěkně sklopit uši a poslouchat. Je jisté, že z takovýchto beztvarých koalic nic dobrého vzejít nemůže, a také nevzchází.

Druhou "pravicovou" stranou je TOP 09. Sami o sobě tvrdí, že jsou stranou novou, ale její čelní členové se převážně rekrutují s KDU-ČSL.

Charakterizoval bych je asi takto: jsou to duševně svižnější lidovci, kterým došlo, že počet svíčkových báb, tradičních voličů lidovců, je silně redukován úmrtností způsobenou jejich věkem, rozhodli se z této potápějící se bárky vyskočit a v úzké spolupráci s ODS zachránit alespoň ještě jedno volební období.

O politické kariéře jejich předsedy Kalouska kolují velmi temné zvěsti a i jejich místopředsedu a současného ministra zahraničí Karla Schwarzemberga někteří spojují s temnými silami Bilderbergu, spolku, který si chce hrát na vládce Evropy a Světa. Co se dá říci s určitostí, tak to, že reprezentuje nadnárodní politické, ekonomické zájmy a je to absolutní prounijní kývač . Takže zase nic moc.

Jaká je z této situace cesta ven? Jednoduchá. Spočívá v užívání hlavy na přemýšlení a ne na nošení čepic a hlavně v nevolení současných parlamentních, takzvaných pravicových stran. Levičáci ať si dělají, co chtějí.

Petr Sedláček

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře