Nemít kvalitu? Nevadí! Nevadí???

14. červenec 2011 | 16.40 |

Nevadí, na pivo zatím máme, opakují si zřejmě stále dokola občané České republiky, když zjistí, že je bere "vyspělý svět" pořádně na hůl.

Jak si jinak jen vysvětlit, že Češi platí jak mourovatí?

Možná platí: kdo nepracuje, ať nejí, kdo pracuje špatně, ať jí špatně. Češi pracovní morálkou a kvalitou práce zrovna nepřetékají, už vůbec ne ve službách.

Poplatky mobilním operátorům jsou zcela neuvěřitelně ve srovnání se sousedním Rakouskem některé až 10x dražší. (více zde)

Bankovní poplatky za přijetí či výběr částky jsou ve většině světa vzácností.

Značkové oblečení je u nás o 30-50% dražší.

Zatímco západní potraviny obsahují skutečně jídlo, o českých už se to moc říci nedá. Zatímco německý kečup obsahuje 77% rajčat, ten český - máte-li štěstí - kolem 10%. Samozřejmě, za stejnou cenu.

Coca-cola na východě postrádá jednu ze svých základních esencí: cukr. (více zde) Z hlediska dodávek drůbeže je prý dokonce Slovensko potravinová stoka. Hmm.

To stejné platí o zájezdech s německými cestovními kancelářemi, které jsou o třetinu levnější a o třetinu až polovinu kvalitnější.

Je tak možné zjistit, z čeho se vlastně financují revoluce a v Africe a Arábii budou samozřejmě po vlně revolucí výrobky ještě mnohem dražší. Z něčeho se ten kapitalismus holt financovat musí a negramotní blbečci z východu a jihu si rádi za pozlátka připlatí.

Někteří Češi se však začínají velmi nenápadně ošívat. Zorganizovali bojkot telefonování,facebooková skupina je zde. Tuto neděli od pěti na dvě hodiny vypnou své telefony (více zde). Dopad to nebude mít téměř žádný, jde podle facebooku pouze o 7.000 lidí a neděle asi mobilním operátorům příliš neublíží. Pokud by to bylo každé pondělí dopoledne, a udělalo to třeba 100.000 lidí, už by to možná bylo horší..?

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nemít kvalitu? Nevadí! Nevadí??? soninka 14. 07. 2011 - 18:06
RE: Nemít kvalitu? Nevadí! Nevadí??? chaostheory 14. 07. 2011 - 18:57