Všechny zavřít nemůžete.

26. říjen 2011 | 19.00 |

Žijeme v báječných časech. Zase máme osvícenou vrchnost. Zase hledají, co ještě zakážou, zase slídí, koho znemožní, a zase zkoumají, co komu ještě seberou. Řeč je o našich moudrých vládcích, modrých, černých, fialových a jinak rudých.

Plácá se ten náš stát už pár let od ničeho k ničemu. Silnice se nestaví, platy rostou směrem dolů, Plzeň se vaří v Polsku a šťastné zítřky se odkládají na neurčito. A teď prý zas přijde velká porce nové krize, práce bude málo, daně se promptně zvýší všem a stát bude usilovně šetřit.

Hubou, přátelé. Jen hubou ta naše pomatená vláda šetří, a skutek utek k Neumětelům.

Asi téměř každý slyšel, že na přelomu tisíciletí, ne tak dávno, utratila česká vláda ročně jen trapných šest set třicet miliard. Za rok 2009, v době vrcholící krize, to už bylo téměř dvakrát tolik.

A kolikpak že loni ušetřila ona uřvaná vláda "rozpočtové odpovědnosti"? Inu, přesně jedenáct miliard, ani ne jedno jediné upachtěné procento děsivě přefouknutého rozpočtu. A kolik se chystá ušetřit letos? Šest miliard, tedy půl procenta. A kolik příští rok? Nic, příští rok přece zase utratíme víc.

Šetřit tedy evidentně neumějí, nechtějí a nebudou. Ale daně, pokuty, poplatky, tarify a vůbec ceny všeho možného i nemožného, to samozřejmě zvyšovat umějí a budou. DPH. Spotřební daně. Mýtné. Soudní poplatky. Daň z kadibudek. Daň z komína. daň z daně. Plať, uhlíří, plať, a když nezaplatíš, lůzo ukoptěná, tak tě zavřeme, až zčernáš dvakrát a tuplem.

Policajta na tebe pošleme, úřad superfinanční, nasadíme kamery, experty, fízly do každé rodiny a čuchací psy s náhubkem i bez. Potřeme šmejdy únikáře a babka Rapantová, co nepřiznala kurník, půjde bručet.

Jen mě tak napadá, co se bude dít, až všichni všechny navzájem ufízlujeme a s písní na rtech se v šestistupech radostně odebereme do basy.

Možná někomu konečně dojde, že všechny nás opravdu zavřít nemůžete.
 

(ZDROJ)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Všechny zavřít nemůžete. inenaso 26. 10. 2011 - 20:13
RE: Všechny zavřít nemůžete. inenaso 26. 10. 2011 - 20:13
RE: Všechny zavřít nemůžete. selma 27. 10. 2011 - 09:17