Necháme si diktovat?

28. říjen 2011 | 20.35 |

 V jedné z internetových diskusí se rozběhla podnětná diskuse k tématu výstavby mešita v Hradci Králové. S tímto plánem veřejně vyjádřilo nesouhlas několik tisíc lidí. Níže pro vás vybíráme příspěvek jednoho z diskutérů, kterýmž všem podporovatelům ucpal ústa a oni se zmohli už jen na pouhé urážky...

"Důvod pro moje NE mešitě je principiální. Samozřejmě, že malá modlitebna by mi sama o sobě nevadila. Ale je to jen první krok. Zítra budou chtít větší, potom i s minaretem a nejlíp na Velkém náměstí. Tak jako v Kolíně nad Rýnem. Tam staví mešitu větší než je slavný Koelner Dom. Anebo u Ground Zero bude stát 13ti patrová mešita. Proč zrovna tam? Copak nemají v Americe místo jinde? Prostě jim nejde o místo, kde by se mohli v klidu scházet a modlit se. Oni potřebují zatnout dráp, zkoušet, co všechno původní obyvatelé snesou a co ne. Však taky na jejich stránkách stojí doslova "Kromě užitku z možnosti využívat prostory pro našich 5 denních modliteb, Jumu'ah, nočních modliteb i během Ramadánu, z výuky a dalších aktivit naší komunity dá naše Islámské centrum, díky Alláhovi, pevné základy a místo pro narůstající přítomnost islámu v Hradci Králové." Mám z toho husí kůži. V HK jsem se narodil, mám to město rád a nechci, aby tam na náměstí stál minaret a po městě se potloukala zaplachtovaná strašidla.

Jak bude počet muslimů ve městě narůstat, budou mít další požadavky - hřbitov obrácený čelem k Mecce, zákaz psů v dopravních prostředcích, nepoviná tělesná výchova dívek, halal jídlo ve všech typech škol, dvojjazyčné nápisy. To jsem si nevymyslel, to už se skutečně praktikuje na západ od nás. A tisíc dalších drobností. V Německu mají přestupky muslimů šetřit muslimští policisté a soudit muslimští soudci, protože jinak je to vůči nim ponižující. Oficiálním požadavkem Strany zelených, jejíž předseda je Turek, je jedna sloka německé hymny v turečtině (!).

Ve Francii je muslimů ještě o něco víc, a situace je tudíž ještě dál - celé čtvrti jsou no-go zóny, do kterých se policisté neodváží. Muslimové mají seznam policistů i s adresami a cíleně je likvidují. Není divu, že se do policejního sboru hlásí každý rok o 20% méně uchazečů. Zde už dochází k přímému útoku na autoritu státu.
Dalším stupněm bude požadavek práva šaria, nejdřív samozřejmě pouze pro muslimy. O tom se vehementně diskutuje v Anglii i v Kanadě, časem se to povolí, nakonec nic jiného nezbude, vlastně to bude jen kodifikace současného stavu v místech, kam státní moc stejně nesahá.

Další stupeň vidíme v Libanonu. Kde je muslimů kolem 50%, praktikují teror a absolutní nadvládu. No a tam kde je muslimů většina, tam už o nějaké demokracii, svobodě slova nebo vyznání, lidských právech a podobných "hloupostech" nemůže být ani řeč. Křesťané jsou v současné době podle AI nejpronásledovanější náboženskou skupinou. O Židech ani nemluvím, ty už všechny v muslimských zemích vyvraždili nebo vyhnali do Izraele.

Až to tu dojde tak daleko, potom už bude pozdě křičet, že takhle jsem to nechtěl, takhle jsem si to nepředstavoval, myslel jsem, že se tu budeme mít rádi a ono to podle těch mých krásných teorií nedopadlo. Teorie neplatí, pokud to nezastavíme teď, tak budeme za pár let čelit tvrdé realitě. Naše děti se budou ptát, jak to, že jsme nedohlédli ty konce, jak jsme mohli být v tom roce 2010 tak blbí, když jsme tu blízkou budoucnost měli přímo před očima na západ a tu vzdálenější na jih od nás."
 

Tomáš Klazar
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře