Nemám koho volit

5. listopad 2011 | 09.00 |

Občas se stane, že narazím v diskusi na jisté zmatení pojmů. Třeba tvrzení, že Dělnická strana jsou PRAVICOVÍ extrémisté, nebo třeba že Hitler a jeho NSDAP byli pravičáci. Přitom vlastně jak NSDAP, tak třeba DS(SS) jsou jen zdivočelí komunisté. Ale pojďme se zkusit podívat na aktuální politické spektrum v ČR.

Ne, NENÍ  tady žádná pravicová strana.

Strana svobodných občanů je diskusním klubem kavárenských intelektuálů bez reálné šance na nějaký vliv a rovněž i bez zájmu o nějaký vliv - Mach nechce vládnout, chce jen "šířit myšlenky". program mají navenek docela dobrý, ale jde o vyhozený hlas pro sociálně vyloučeného předsedu bez jakéhokoli charismatu a zcela neschopného vést politickou stranu. Mach by byl dobrý ideolog, jako šéf partaje je jen smutnou osobou. Ale kdybych je neznal "zevnitř", splňovali by moje kritéria pro pravicovou stranu.

TOP 09 - levostředová Kalouskova strana sloužící k prosazovaní kšeftů pro ty, kterým moc nesypala spolupráce s ODS a ČSSD. Mediální tváří je Bilderberg Schwarzenberg, jeden z nejhorších ministrů, které jsme měli, a prosazovatel nezávislosti narkostátu Kosovo. také Kalouskův úspěšný (a snad i poslední) pokus jak se udržet ve vrcholové politice a u těch správných penězovodů. http://www.ostrava-online.cz/blogy/top-09-je-konzervativni-stranou-a-ja-jsem-tryskove-letadlo

ODS - strana Kmotrů bez jasného ideového programu. Topolánek vytvořil ze středové, možná středopravé partaje typickou sociální demokracii, od níž se liší jen způsobem nadávání.

ČSSD - pod vedením Jyrky Paroubka se z ní stali Komunisti-light. Dnes sdružení neschopných všehoschopných. Strana dokáže akorát tak zvyšovat zadlužení, sloužit Evropské unii, rozkrádat majetek a zvyšovat daně.

KDU-ČSL - strana se sice občas tváří jako konzervativní, ale kdykoliv přijde na věc, skáče jak levičácká EU píská. Po vytunelování Kalouskem, diskreditaci Čunka a odchodu největších šíbrů do TOP 09 má zcela marginální význam.

KSČ(M) - Komunisti-hard. Nejsou volbou pro slušného člověka, je však třeba uznat, že i s korupčníkem Dolejšem je KSČM jedinou z velkých stran tou co do formy projevu nejslušněji vystupující. Není to ale ani tak jejich zásluhou, jako spíš zásluhou jejich mizivého koaličního potenciálu.

Strana práv občanů - parta, jejichž úkolem bylo ubrat hlasy ČSSD, ale věděl to asi jen Miloš Zeman. Úkol splnili, Zeman se vrátil na Vysočinu a spokojeně žije dál.

Věci Veřejné - bezprogramová, nečitelná, rozhádaná strana postavená na Bártových penězích a egu a Johnově mediálně známé tváři. Stala se omylem historie a pravděpodobně skončí tam, kam patří - tedy na smetišti dějin.

Dělnická strana (DSSS) - strana zdivočelých komunistů. Má zdravé názory na Cikány, barevné imigranty či členství v Evropské unii. Na druhou stranu odrazuje její ekonomický program, hloupý název a nevěrohodnost části členstva.

Strana zelených - Asi nejhorší možná volba ze všech. Melouni - navrch zelení, uvnitř rudí. Zelení Khmerové. Neomarxistická strana, která propaguje indoktrinaci multikulturní výchovou na školách, pozitivní diskriminaci a do vlády posílá individua jako Michael Kocáb či Džamila Stehlíková. Strana, díky níž platíme drahou elektřinu, povinně si ničíme motory aut biopalivy jejichž výroba je dražší, než kdybychom prostě používali ropu, platíme dražší uhlí i dřevo a zhoršuje se nám kvalita života.

Česká pirátská strana - Docela rozumný program v oblasti svobody slova a ochrany soukromí, ale to je tak vše. O dalších zásadních otázkách domácí i zahraniční politiky se od nich člověk nic uceleného nedozví. Opět zdivočelí komunisté, byť je mezi nimi člověk, kterého já osobně mám za prototyp pravičáka.

Na závěr si dovolím drobnou definici: Pravicová vláda je taková vláda, která zvýší daně jen v případě hrozby válečného konfliktu. Což znamená, že je-li koalice ODS-TOP-VV vládou pravicovou, měli bychom být připraveni, protože hrozí v Evropě válečný konflikt. Jen nějak nemám pocit, že by ty peníze sloužily k budování armády a obraně státu. Něco je tu špatně. Asi to teda nebude pravicová vláda.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře