Deset let hubených??

6. listopad 2011 | 08.35 |
› 

Ještě v žádné zemi v Evropě nevyrovnali rozpočet tedy nejen, že nezačali dluhovou krizi řešit oni si ještě stále každý měsíc si půjčují jen na to aby mohli "fungovat".

Ještě sem neslyšel o nějaké rodině co by vyřešila své problémy s dluhy tím že si půjčí na splácení starých dluhů.

Ale tohle ani země nemůže dělat do nekonečna nastává čas kdy lidé jim chtějí méně a méně půjčovat a tak musí slibovat že budou platit více a více (= vzrostou úrokové sazby). A jak se s tím stát vypořádává? No tiskne nové peníze a tak okrádá všechny občany kterým se pak snižuje hodnota majetku

A když někdo přijde a začně používat to co má v hlavě a řekne že je potřeba utrácet maximálně tolik kolik vyděláváme (pardon kolik ukrademe pracujícím lidem pomocí daní). Tak je hned označen za vraha dětí a hnusného blázna co nenávidí "chudé a potřebné"...

Přitom pravý opak je pravdou - stát nikdy nedokáže utratit vaše peníze pro vás lépe než vy sami pro sebe - z cizího totiž krev neteče a tak se na tom každý nažere.

Jediné řešení téhle celé krize, že tyhle nenažrance a darebáky necháme padnout na hubu. Celá krize je jenom jejich způsob, jak zastrašit širokou veřejnost. Základní taktika potlačování odporu je strach. Pokud lidi vystrašíte dostatečně, jsou pak ochotni přistoupit na cokoli. Pak už stačí jen vymyslet zázračný záchraný plán, a tohle stádo ovcí jim bude zobat z dlaní a bečet jak jsou vlastně skvělí, že nás zachránili. Chyba je v tom, že si většina lidí neuvědomuje, že krize může nastat jen tehdy, pokud uvěříme že je krize. Pád bank neznamená zastavení veškeré výroby a ekonomických toků, továrny můžou vyrábět dále i bez bank. Kdyby na to přišlo, co zabraňuje lidem vytvořit si vlastní objekt směny místo současných peněz?

...Moment, na to jsou vlastně zákony a ti nahoře mají policejní jednotky které ty zákony dokážou vynutit. Takže jsme v prdeli vážení ovčané.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře