HALAL - Vraždění povoleno

6. listopad 2011 | 14.25 |
› 

Špatně zabijete kapra na Vánoce nebo prase na zabíjačce? Můžete být odsouzen, protože jste Čech.

Co je HALAL a HARAM

Muslimové rozlišují dle Koránu věci na dvě skupiny

HALAL – je povolené
HARAM – je zakázané
Za HALAL se považuje maso ze zvířete, které je dle Koránu povolené ke konzumaci a které bylo zabito (zavražděno) HALAL způsobem, tzn. podřezáním bez omráčení a zanecháním postupně vykrvácet. Zákon platný v ČR Proti týrání zvířat výslovně přikazuje, aby zvíře bylo před usmrcením omráčeno. Zároveň však tento zákon umožňuje výjimku pro náboženské společnosti, pokud vyžadují dle svých přikázání jiný způsob zabití. Muslimové v tomto případě žádají o HALAL vraždění a výjimku běžně získávají.

CO JE HALAL MASO a CO JE HALAL PORÁŽKA ZVÍŘETE??!!

Podstatou HALAL, které je jediným správným způsobem přípravy masa pro muslima vyznávajícího islám a myšlenkám islámu se "podřizujícíího" je porážka zvířete za plného vědomí, aby postupně při plném vědomí zvíře bolestivě a stresově vykrvácelo. Popravčí zavádějí efektivní metody usmrcení/týrání zvířete. Např. pověsí zvíře za nohy hlavou dolů, těžké zvíře si přitom vykloubí nohy atd. a tepny na hrdle mu poté muslimové proříznou. Přitom třeba dva lidé na zvířeti klečí a třetí mu šlape na krk, aby zvíře udrželi a mohlo být podříznuto. Vše vykonávají pravověrní muslimové, protože správné HALAL musí připravit jen a jedině pravověrný muslim praktikující islám.

Některé evropské země tento způsob HALAL usmrcování zvířat přímo zakazují. V Anglii byl zákaz vydán v roce 2003. Opakem budiž Francie. No, uvidíme, jak se k tomu budou stavět v budoucnu. Brigitte Bardot proti HALAL protestovala a byla označena za "rasistku a xenofobku, neonacistku". Ve Švédsku je HALAL zakázáno již od roku 1930. Což teprve Švýcarsko, kde takový zákaz platí již od roku 1893 a až do roku 1978 byl zakázán i import takovýchto produktů. V roce 2003 dokonce podepsalo 117 000 občanů Švýcarska petici za obnovení zákazu dovozu masa z rituálně (HALAL) zabitých zvířat. Americké sdružení pro veterinární medicínu učinilo poté závěr, že vykrvácení (HALAL) lze jako usmrcení zvířete doporučit pouze za předpokladu předchozího omráčení nebo znecitlivění elektrickým šokem! Ale bez vyjímek!

ZÁVĚR a PODSTATNÁ OTÁZKA PRO LEGISLATIVU V ČR.

Kam až sahá náboženská svoboda a kde již začíná ochrana zvířat proti týrání ve světě či v ČR? Dnes přesvědčivě vítězí absolutní náboženská svoboda a ke zvířatům je přistupováno jako k čemusi méněcennému. Je to správný postoj? Je to správný postoj v ČR, která o sobě tvrdí, že je již demokratická? Je to správný postup i v Evropě, která o sobě tvrdí, že je demokratická?
 

Tak mě napadá.. Vraždit křetany a nevěřící je pro muslimy taky HALAL..

Petici proti povolenému vraždění můžete podepsat ZDE.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře