Sladký život za peníze daňových poplatníků

1. únor 2012 | 01.02 |

Existují cigánské rodiny, které se "importem" příbuzných ze Slovenska dokážou příjmově dostat před manželský pár pracující jako střední management. Až tak je podle starosty Dubí u Teplic Petra Pípala (ODS) český sociální systém benevolentní.

V kraji, kde mzdy velmi často padají pod celorepublikový průměr, se tak "Romům" vyplatí nepracovat. I těm slovenským. Naši východní sousedé totiž zpřísnili vyplácení sociálních dávek, což pro řadu tamních "Romů" bylo signálem k odchodu do ČR. Aby také ne, ve státě, kde několikačlenná rodina může na dávkách měsíčně získat až 92 tisíc korun, je život na podpoře skutečným rájem.

Zní to jako z říše pohádek, ovšem nᚠsociální systém sám o sobě "Romy" demotivuje hledat práci. Je neuvěřitelné kolik peněž je možné na dávkách nepřizpůsobivým vyplatit.

Petr Pípala o vyplacených dávkách jedné "romské" rodině: "Měli jsme tu rodinu, staří a mladí žili pohromadě, a přivezli si nemohoucí příbuzné ze Slovenska. Se všemi příspěvky tato řekněme dvojrodina pobírala 92 tisíc korun měsíčně."

Dále se řečnicky ptá a konstatuje: "Kolik rodin v Praze, kde rodiče pracují na vysokých pozicích, má takový příjem? Když toto sdělíte člověku, který pracuje od rána do večera na šachtě, tak je opravdu rozezlen. Tady je zakopán pes, zvl᚝ když tito pobírači dávek ještě znepříjemňují život svému okolí, tak je oheň na střeše. Ono jim totiž těch několik desítek tisíc korun nestačí, někdo je propije, někdo prohraje na automatech, a tak si přikrádají."

"Samozřejmě se to nedá paušalizovat, ale normálně pracující lidé to vždy budou vnímat jako křivdu, zvl᚝ když jim nepřizpůsobiví mimo jiné totálně znehodnocují jejich nemovitosti. A pokud nemovitost přesto prodat chtějí a odstěhují se, dům pod cenou koupí kdo jiný než spekulant, který z něj udělá ubytovnu. A kruh se uzavírá. Přesně takto vznikají vyloučené lokality," uzavírá starosta.

Pokud se Vám tento příklad zdá skandálním, tak jej šiřte dál. O takových věcech bychom měli vědět všichni.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sladký život za peníze daňových poplatníků inenaso 01. 02. 2012 - 07:30