Všechno je možné

10. únor 2012 | 17.15 |
› 

Jsme zemí neomezených možností, ovšem jen pro vyvolené. V době nedávno minulé bylo kritiky předhazováno, že krejčí(!) Bilak má vrcholnou funkci ve státě.

Dneska jsme svědky podobného, kdy na základě "stranického původu" se obsazují funkce ministrů bez ohledu na alespoň nějakou minimální kvalifikaci. Takže dnes hasič dělá ministra zemědělství, zubař má na povel průmysl, chemik finance, o kultuře ani nemluvím, nevoják velí obraně, psycholog z krymu šéfuje školství, expert(?) přes obrazovky má na starosti celou vládu a jen čeká jak se všechno vybarví - každý další den ve funkci dobrý. No a zbytek je na tom v odbornosti stejně. Výjimku tvoří jen ministr zdravotnictví, ale ten se rychle přizpůsobil a IT "odborník" má na starosti práci a (a)sociální věci.

Jejich pracovní náplní jsou škrty, škrty, škrty, ale hlavně nové penězovody pro sebe a svoje stranické kámoše.

Předseda vlády Nečas pracoval prý tři roky v Tesle Rožnov a pak se živil politikou, dnešní jeho kolega M. Kalousek vystudoval chemicko technologickou fakultu v Praze v roce 1984 a již tenkrát se v dresu ČSL pouští do politického boje (to ovšem ještě v rámci Národní fronty po boku vládnoucí KSČ a s hubou plnou marxismu-leninismu), údajně prý pracoval do roku 1990 coby technolog v Mitasu. Tak tento muž byl na rozdíl od některých ostatních kolegů v politice, skutečně "spjat s běžným životem v socialismu". To pan Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD se po ukončení školy stal na Moravě poslancem, takže tento mladý muž ani vzdáleně neochutnal běžnou práci a jen se živil politickou činností.

Je to samozřejmě dané věkem, ale i systémem kdy je vidět, že vyučený chemik může dělat ministra financí, výplod stranického aparátu B. Sobotka je budoucím kandidátem na premiéra, nu a taky konec konců pan Marek Benda je dalším produktem stranické mašinérie.

Jak dlouho ještě?

Volby nic neřeší a tvrdit, že to voliči po čtyřech letech vládnutí stranám třeba spočítají se ukazuje jako nesmysl. Nikam to totiž u nás nevede, není koho volit a změna je nemožná.

Systém je tak rozmlácený, rozbitý a neopravitelný, že bychom měli uvažovat o něčem zcela jiném. Co třeba defenestrace? Ti, co by po téhle garnituře přišli by aspoň nějaký čas měli strach krást...
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Všechno je možné inenaso 10. 02. 2012 - 20:05