Žádoucí výsledek břeclavské kauzy?

25. květen 2012 | 16.45 |

Napsal uživatel Pepa Novák

Včera nás média informovala o tom, co mnozí z nás po aféře s prodejem drog čekali, tedy že chlapec z Břeclavi si vše udělal sám. K dokonalosti a úplnému happy endu chybí pouze zjištění, že mu ke zraněním pomohl nějaký neonacista.

Abych řekl pravdu, jednoduše policii nevěřím. Zaráží mě patnáctiletý hoch, který upadne tak nešťastně, že si zraní několik míst po těle a ještě tak šikovně, že lékaři (kteří obvykle identifikují bezpečně i to, zda jste cikána praštil teleskopem či tyčí) nerozeznali pád od kopanců. Zaráží mě, že kluk kvůli strachu z matky dokáže přesvědčit patnáctileté děti - svědky k dokonalé lži a s natrženou slezinou se táhne na bezpečné místo, aby vše mohl hodit na cikány. Děsí mě, že policie, která využívá detektor lži na nejtěžší zločince (a i na ně jen výjimečně) donutila tuto proceduru podstoupit patnáctiletou oběť zločinu.

Vlastně abych pravdu řekl, když neprošla druhá verze činu, očekával jsem výsledek, co zamaskuje, že policie pachatele není schopná najít. Zkompromituje odpor k černému rasizmu a ze všech udělá blbce. Nejsem sám komu je celý obrat v případu divný už proto, že chlapec nemá jediný důvod se přiznávat a jako zřejmě inteligentní dítě ví, že je to celkem zbytečné a pro něj zničující. Pochybující veřejnosti, která vnímá výše zmíněné nejasnosti, schází v celém případu důvod, proč by chlapec policii, lidsko-právním aktivistům i mediím vycházel vstříc a vzal celou vinu na sebe?

Většina lidí žije v představách demokratického světa, kde zlá policie zůstala kdesi v dobách komunismu a takový důvod nenajdou. Pronárodní aktivista, jenž zažil policejní chování a nátlak, pokud policie něco opravdu chce, si ovšem několik důvodů najde. Jeden takový mě napadl už krátce po demonstraci na chlapcovu podporu, když se v několika médiích objevila zpráva, že by stát část nákladu mohl požadovat po rodině.

Bez zajímavosti asi ani není, že matka rodiny pracuje jako soudní překladatelka pro ten samý stát a její pozice v práci musí být značně nejistá. No a chlapec, jemuž se rozplynul sen o sportovní kariéře, chce jistě alespoň na kvalitní střední školu. Ani tam státu nepohodlné lidi s pověstí buřičů a rasistů neberou. Bez zájmu nelze nechat ani výhružky cikánů, či obvyklé policejní "když nám nevyjdeš vstříc, máme své způsoby jak na tebe".

Osobně je pro mě jednoduše těch obětí, které projdou zkušeným očím novinářů i běžných vyšetřovatelů a změknou až v rukách politické, tedy proti extremistické policie nějak moc. Navíc vláda má Ratha a už Břeclav na odlákání pozornosti nepotřebuje. Celá věc se mohla samozřejmě odehrát jakkoliv a pravdu nejspíš nikdy nezjistíme.

Je možné, že z národa udělal blbce kluk, co měl strach z mámy. Já ovšem budu spíš věřit 15letému klukovi než policii a státu, kteří nám lžou tak dlouho...

Ted už je jasné,co měla tato dezinformace znamenat, Anonym, 25.5.2012 9:15:44
Vytvořit další záminku, aby mohla být zvýšena ochrana parazitů a potlačena práva občanů. Bylo by zajímavé zjistit formu nátlaku, jakou vyvinul státní aparát na poškozeného a jeho matku. Tahle narychlo spíchnutá oficiální verze má tolik trhlin, že svou naivitou vyvolá spíš pousmání. Představte si těžce zraněného člověka, se zraněním přímo ohrožujícím život, jak se dovleče někam na okraj města a ještě naaranžuje "místo činu". Navíc tak,že nikdo nic nepozná.
Člověk žasne, čeho je tento režim schopen v rámci ochrany parazitů a zatajení pravdy. Připomenul bych případ údajného vítkovského žhářství, kde podle výpovědi parazitů byly vhozeny zápalné lahve skrze zavřená okna v přízemí. Pokud si vzpomenete na první záběry z "místa činu", u domu hoří střecha a okna v přízemí jsou neporušená. Tento záběr už se později nikde neobjevil, protože se zkrátka nehodil do oficiální verze. Ve všech případech, kde figurují paraziti, jsou průvodními znaky lži, dezinformace, mlžení, překrucování pravdy a osočování obětí. Toto je jasným důkazem o zločinnosti systému, který chrání a podporuje kriminální živly a parazity, zatímco pošlapává práva ostatních. Takový režim je protiprávní a nelegitimní a je zapotřebí ho odstranit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře