Táhni zmrde!

1. říjen 2009 | 09.07 |

Zrádců má novodobá česká historie zřejmě daleko více než hrdinů. Na jednoho Morávka, Palacha, Paumera či dva Mašíny se ihned vynoří množství Moravců, Indrů, Kapků, Fojtíků, Kojzarů atd.. Právě mezi ně kvapně kráčí v posledních týdnech se stále se zrychlujícími rádoby eurokomisařskými mílovými kroky bohužel pořád ještě předseda ODS Topolánek.

A družina, k níž se chce připojit, není z historického hlediska ledajaká. Snad prvním, kdo byl u nás nařčen ze zrady a odpovídajícím způsobem potrestán, byl muž, jehož výročí slavíme 28.9. coby státní svátek.

Topolánkem však české jidášství získalo novou kvalitu. Je to poprvé, co se proti zájmům své země kvůli osobnímu prospěchu věrolomně postavila tak vysoce postavená osoba, aniž by byla v očividném fyzickém ohrožení. Mnozí mohou namítnout, že Beneš či Jakeš také ve vysokých funkcích podobně selhali, oba dokonce opakovaně. Přesto se domnívám, že Topolánek je úplně jiný kalibr. Proč? Přece proto, že důsledky jejich činnosti byly předvídatelné, u Beneše od roku 1943 (podpis smlouvy se SSSR), u Jakeše již z toho, že to byl přesvědčený komunista, u kterého láska k Sovětskému svazu překrývala všechny ostatní city, včetně lásky k vlasti.

Topolánek je úplně jiný kalibr. Není to tak dávno, co byl vlajkonošem národního zájmu v ODS a Lisabonskou smlouvu za mrtvou označil ještě v prosinci loňského roku. A nyní je právě on hlavním tahounem republiky k podpisu dokumentu, kterým fakticky zanikne naše suverenita. Takový veletoč snad česká historie nezná.

Je známo, že do brusele odcházejí většinou politici, kteří ve svých zemích selhali a bylo třeba jejich neschopnost někam uklidit ovšem tak, aby se nenasrali jejich vlivní příznivci. Naši zástupci Pilip a Špidla toho budiž důkazem. Nebo třeba komunista a maoista Barroso.

V Topolánkovi získává tradice zrádcovství a kolaborace důstojného pokračovatele. Měl by si však vzpomenout na osud mnohých českých Quislingů. Zapomnění a pohrdání bývalo často lepší variantou z toho, co jejich zradu následovalo.

Táhni ZMRDE!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře