Šiřte..

23. červenec 2012 | 21.19 |

Peníze slouží jako prostředek ke směně zboží a služeb, aby nebylo nutné vyměňovat zboží za zboží. To by bylo v praxi nemožné. Proto stát vytiskl peníze a je jedinou institucí, která toto může dělat. Pokud si vytiskne peníze občan, tak je to trestný čin, protože si přivlastní za kus vytištěného papíru něčí práci. Trestní zákon na to má řešení v podobě § 140, kde takového občana potrestá odnětím svobody na 5-10 let a na 10-15 let, pokud je členem organizované skupiny, nebo způsobil velikou škodu. Je to správné a chrání to občany tohoto státu.

Nyní se ale podívejme na jiný případ. Pokud je nedostatek peněz na trhu, tak státní tiskárna, vytiskne další peníze a dá je do oběhu. Jenže stát toto nedělá. Pokud je málo peněz na trhu, tak si je půjčí od zahraniční firmy, která je natiskla. Ty bankovky mají hodnotu jen toho papíru a tiskařské barvy. Potom té firmě za půjčení peněz platí úroky z peněz vybíraných na daních občanů. Tím celý stát uvádí do chudoby.

Současný státní dluh je zobrazen na této stránce: http://bestpage.cz/sluzby/dluh_cr.html. Bylo by dobré ho zaplatit a proto bych navrhoval nakoupit dost bankovního papíru a barvy a vytisknout bankovky a vše uhradit věřiteli a vyměnit tak papír za papír. Toto je příčina stálého zdražování a upadání celého státu do chudoby. Je třeba to zastavit a na Islandu nám ukázali, že je to velice snadno možné. Tak co? Budeme jen nadávat, že je vše stále dražší a dražší, nebo něco uděláme, aby se to změnilo? Když to neuděláme, nebudeme mít ani důchod. Koukněte na zde uvedené stránky, jak ten dluh krásně nabíhá. Z našich peněženek to potom zaplatíme zcela reálnými penězi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře