Zadluženi víc, než si myslíme

22. leden 2010 | 09.08 |

Náš roční obrat, tedy příjmy státního rozpočtu, je přibližně jeden bilion, a státní dluh je vyšší než tento roční obrat, navíc s roční ztrátou 192 miliard korun. To nejsou výsledky, které by hovořily o potenciální prosperitě.
Teď se třeba mluví o tom, že důchodci by měli dostat třinácté důchody.... Jestliže jim však něco slibuji, tak musím říct i to, že na obsluhu dluhu platíme dnes sedmdesát miliard korun, ale budeme platit třeba sto miliard i více. Jen při pouhém přepočtu sedmdesáti miliard na dva miliony důchodců se dostanu na částku 35.000.- na jednoho důchodce. Diskuse o tom, jestli jim dát nebo nedat tři tisíce jako milodar, mi připadá směšná ve srovnání s tím, jaké částky odtékají na jiné neefektivní platby. Na tom je dobře vidět, kam vede zadlužování. Nikoliv k blahobytu, ale k omezování příjmů.
Celá léta se posyktovaly investiční pobídky. Postavily se podniky, některé z nich na jednorázové použití, tzv. montovny......V roce 2008 do ČR přišlo na dividendách šest miliard korun, ale odešlo 169 miliard. To hraničí s významným rizikem pro budoucnost.
Myslím, že situace je velmi vážná. Od roku 2003 si slibujeme, že začneme s řešením, ale nic se nedělalo.

Nechápu, proč veřejnoprávní média tyto skutečnosti dnes a denně lidem nepřipomínají a nevtloukají do hlavy, aby konečně prozřeli???

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zadluženi víc, než si myslíme regi5 23. 01. 2010 - 23:17