Svobodu Romům!!

24. září 2012 | 16.55 |

Jsme přesvědčeni, že existence více než 100 občanských sdružení na podporu integrace Romů do české společnosti nejenom, že zatěžuje státní rozpočet, ale především zvyšuje propast mezi romskou minoritou a většinovou společností. Romské etnikum je v českých a moravských zemích přítomno přibližně od 1. pol. 15. století a neexistuje tedy žádný racionální důvod, proč bychom měli po více než pěti staletích společného soužití uměle navozovat pocit dezintegrace romské minority. Věříme, že každá menšina je 99 procenty obyvatel České republiky posuzována především podle svých skutků, nikoli podle barvy pleti. Nenechme si proto namluvit tzv. lidskoprávními aktivisty, že jsme národem rasistů a xenofobů.

http://svoboduromum.cz/

Nezaměřujme však svoji nespokojenost s nakládáním státních prostředků proti obyčejným Romům, kteří jsou stejnými obětmi jako český daňový poplatník. Dotace, ať už jsou určeny komukoli, představují pouze prostor pro korupci a příležitost, jak se bezpracně obohatit na úkor druhých.

Děkuji laskavým čtenářům za podporu této petiční akci a věřím, že ji budou šířit i mezi svými rodinnými příslušníky, přáteli, známými, kolegy atd.

Text petice:

Vyzýváme vládu a zastupitelské úřady České republiky k okamžitému zrušení veškerých dotací a finanční podpory neziskovým organizacím, které podle našeho názoru pouze zotročují svobodomyslného romského ducha a násilně jej připoutávají ke státním institutím.

K přehodnocení či přímo zastavení financování prostřednictívm dotací tzv. "integračních" programů by mělo dojít především z těchto důvodů:

1) Romské organizace opakovaně a dlouhodobě přispívají ke zvyšování napětí mezi romskou minoritou a většinovou společnosti (např. banalizováním zločinnosti, zneužíváním sociálního systému atd.)

2) Za poslední léta byly investovány miliardy korun do tzv. "antirasistických" projektů, které bohužel nepřinesly žádné výsledky a pouze svým autorům umožňovaly vést zahálčivý život na úkor daňového poplatníka.

3) Tepve úplná finanční nezávislost umožní těmto organizacím skutečně nezávisle bránit práva romské menšiny, pokud se skutečně domnívají, že jsou tato práva nějakým způsobem krácena.

PODEPSAT PETICI ZDE.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Svobodu Romům!! hospodynka 24. 09. 2012 - 18:53
RE(2x): Svobodu Romům!! jezevec-mrzout 24. 09. 2012 - 20:56