Důležité je PLATIT!

23. říjen 2012 | 21.50 |
› 

Novela zakazuje svépomocnou instalaci FVE (fotovoltaické elektrárny).

Dne 20.9.2012 bylo přehlasováno veto prezidenta republiky a byla schválena novela zákona 406/2000 Sb.o hospodaření energií. Tato novela Vám zakazuje svépomocnou instalaci FVE na vaši vlastní střechu pod pokutou 100 000 Kč.

Tato novela Vám zakazuje svépomocnou instalaci zařízení využívajících energii z obnovitelných zdrojů, tedy i malé větrné, vodní i fotovoltaické elektrárny.

Vzniklo, bylo schváleno, vetem prezidenta odmítnuto a znovu přehlasováno další, zákonem nařízené parazitování jedněch na druhých, včetně omezení osobních svobod a odpovědnosti občana pod výhrůžkou stotisícové pokuty.

Všimli jste si toho? Pokud ne, velmi zbystřete. Vzhledem k trvale rostoucím cenám elektrické energie a klesajícím cenám komponent, které umožňují člověku stát se stále snadněji energeticky nezávislým se tento problém týká i vás, pokud tedy nejste dostatečně finančně zajištěn a platby za elektřinu vás nijak netrápí.

Tento zákon je dalším omezením osobních svobod nás všech. Tímto tempem za chvíli nebudeme moci kupříkladu nainstalovat počítač bez osoby oprávněné, provozovat neschválený software (osoba oprávněná provést instalaci nebude moci neschválený software instalovat), vývoj počítačových programů a tvorbu internetových stránek bude opět moci dělat pouze osoba oprávněná (obrana proti kyberkriminalitě a ohrožení IT infrastruktury státu), mít sex bez povolení ministerstva (ochrana občanů před přenášením pohlavních chorob), jít do obchodu pro potraviny bez osoby oprávněné (ochrana zdraví občanů před nákupem otrávených nápojů či potravin).

Je si někdo jist, že po chválení tohoto zákona není možné schválit zákon o dani ze slunce i pro ostrovní systémy, které jsou vybudovány bez podpory, bez dotací, nepobírají zelený bonus, nijak neparazitují na společnosti, pouze pro svého majitele vyrábí elektřinu, kterou si sám spotřebuje a nikam do sítě ji neprodává? A co takhle zdanění vajec, které vám snáší vaše domácí slepice? A co takhle zdanění vzduchu, který dýcháte? Extrém? V tomhle státním systému, kdy je občan schopen ohnout hrb až na zem bez jakýchkoliv diskuzí a zaplatit stanovenou částku - nikoliv.

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Důležité je PLATIT! jezevec-mrzout 23. 10. 2012 - 21:53
RE(2x): Důležité je PLATIT! jezevec-mrzout 23. 10. 2012 - 22:42