Desetibodový manifest politiky nasraných občanů

24. květen 2010 | 10.18 |

Zde jedesetibodový manifest  těch, které nasírají nesmyslné sliby politických stran:

1. Nezvyšujme schodky. Snižme deficity. Nezadlužujme zemi a nás všechny. Řecká cesta ke krachu nemusí být tak vzdálená. Počkejme ještě několik let s přijímáním eura.

2. Dokončeme konečně penzijní reformu. Demografický vývoj je varující, obyvatelstvo stárne. Na co se pořád v tomto případě čeká?

3. Nezvyšujme daně. Pokud to zatím ekonomická situace nedovolí, zatím je ani nesnižujme. Ještě více ale zjednodušme systém pro podnikání.

4. Dohodněme se, co přesně má obsahovat zdravotní péče, aby byla ufinancovatelná, moderní a kvalitní. A politici, nelžete nám. Platíme pojištění, a zdravotnictví zadarmo je proto naprostá chiméra.

5. Nevyplácejme nejrůznější dávky polovině obyvatelstva. Zpřísněme kontroly a pomáhejme jen skutečně sociálně potřebným. Nezapomínejme na péči o děti, staré lidi, chronicky nemocné, postižené a handicapované.

6. Neomezujme peníze na vzdělání. Investice do něj by však měla být pro inteligentního mladého člověka samozřejmostí a nutností. Proto by měl snést i určité poplatky na vysokých školách. Ostatně ani školy nejsou zadarmo. Rodiče platí už dnes kde co.

7. Zásadně změňme, zjednodušme a elektronizujme státní správu, tedy omezme byrokracii a byrokraty. Nastavme tvrdé podmínky při výběrových řízeních, tendrech či vypisování státních zakázek. Omezí se tím korupce a klientelistické chování.

8. Vybudujme stát, kde právo nebude trhací kalendář a kde jsou si občané před zákonem skutečně rovni. Za vážné zločiny dávejme tvrdé tresty.

9. Chovejme se sebevědomě v Evropské unii. Nejsme žádný mončičák Bruselu. Pokud to nebude vyhovovat našim státním zájmům, použijme právo veta. Odmítejme sešněrování kontinentu, které nás postupně udusí.

10. Politické strany, pleťte se co nejméně do našich životů. Neotravujte nás svým hašteřením. Věnujte se v tichosti správě země, k tomu dostanete od nás mandát. A pokud bude političky a politiky v příštích letech vidět co nejméně, budeme spokojenější.
(Zdroj)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře