Třetí vlna privatizace - exekutorská.

20. listopad 2012 | 21.45 |

Dobré jitro, tady vnitro..

No vážně, prý to zvažují, protože je příliš mnoho lidí hlášených na úřadech a tak to vyřešíme po česku. Tedy nebudeme hledat příčiny, ale vymyslíme paskvil na zhezčení statistiky a ještě dáme vydělat exekutorům.

TADY si o tom můžete přečíst. Každý rok se nám k trvalému pobytu na úřadech přihlašuje kolem 40 tisíc lidí.

V článku se píše: "Lidé, kterým bude zrušen trvalý pobyt na něčí návrh, budou moci mít zapsaný trvalý pobyt na úřadě pouze po dobu dvanácti měsíců. Pokud budou vlastnit na území ČR byt či dům, budou si jej muset zapsat za místo trvalého pobytu. V případě, že jej nebudou mít oni, ale jejich manžel, partner, rodič nebo dítě, pak se po zrušení údaje o místu trvalého pobytu stane novým místem trvalého pobytu dotyčného člověka jejich dům nebo byt."

Přeloženo do češtiny, úřad Vám po 12 měsících sám vyhledá vhodné místo kam Vás přihlásí k pobytu.

Nadpis toho článku je však zavádějící, nejde totiž o obranu před exekutory. Jde o obranu majetku třetích osob, tedy nedlužících rodičů, partnerů, pronajímatelů. Exekutor si Vás (pokud bude chtít) najde i když nejste hlášení vůbec nikde. Různé stopy o skutečném pobytu za sebou přeci jen zanecháváme, třeba v bankách, na družstvech, ČEZu apod.

Ovšem exekutor nejdříve zkusí adresu Vašeho trvalého pobytu a praxe ukazuje, že vůbec neřeší zda na tom místě skutečně žijete. Tedy jste-li hlášeni třeba u rodičů a sami žijete v jiném městě, pak exekutor polepí majetek Vašich rodičů. Je to běžná praxe, odhaduje se, že až 70% zabaveného majetku patří třetím osobám. Pro exekutora jsou to rychlé prachy a zákon mu to umožňuje, tak co by se obtěžoval náročným dohledáváním skutečného pobytu?

Nu a vnitro se asi rozhodlo zaprvé zlepšit statistiky úředních bezdomovců a za druhé pomoci exekutorům. Co by ne? Poté, co od nového roku budou postihovány mzdy nezadlužených manželů a manželek, se nelze ničemu divit. Je to jen pokračování nastaveného trendu.

Dlužníci už jsou naprosto vysosaní, navíc jich spousta rezignovala na jakékoliv vydělávání peněz, uměle navýšené dluhy jsou nesplatitelné, tak proč se vůbec snažit?Nu, ale exekutoři přeci mají ty své velké fabriky, mají zaměstnance a stále větší hlad po majetku. Tak si zlegalizujeme zabavování majetku lidí co nic nedluží. Proč ne, sype to a lidi se nebrání...

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Třetí vlna privatizace - exekutorská. lentilka®sdeluje.cz 20. 11. 2012 - 22:37
RE(2x): Třetí vlna privatizace - exekutorská. jezevec-mrzout 21. 11. 2012 - 00:14
RE: Třetí vlna privatizace - exekutorská. sovicka 21. 11. 2012 - 15:07