Politika je divadlo a politici herci..

6. prosinec 2012 | 20.35 |

Jste si jistí, když tak vidíte a slyšíte z médií, že naše země je tragicky zadlužená, že víte co to skutečně znamená? Pokud se budete snažit vysvětlit si pojem "světová krize", dojdete nejspíš k závěru, že je něco špatně, něčeho kritický nedostatek. Rozhlédnete li se kolem sebe, uvidíte v obchodech plné regály, z každé strany se na Vás usmívají prodejci s nabídkami, abyste si koupili co potřebujete i to co vůbec nepotřebujete. Co nám chybí?

Peníze!!! Peníze jsou prostředkem ke směně, papírky, mince nebo jen čísílka v počítači (na bankovních účtech). Je v pořádku že existují. Byly vymyšleny pro zjednodušení směnného obchodu, ale něco je veřejnosti utajeno. To něco je způsob, jak peníze vznikají. Vznikají totiž tak, že s každým novým úvěrem jsou vytvořeny zbrusu nové peníze.

V praxi to vypadá tak, že pokud jedinec nebo stát chce něco vybudovat a vezme si na to úvěr, na bankovním účtě přibudou nové peníze. Tyto peníze (vzniklé v bance jednou účetní transakcí) pak ovšem musí splatit skutečnou prací. Pokud chce stát vytisknout bankovky a razit mince, musí podepsat dluhopis.

Dříve byly bankovky kryté zlatem, dnes jsou to nekryté papírky, jejichž vznik je podložen dluhopisy. Zajímavostí je, že pokud by na světě neexistovaly dluhy, neexistovaly by ani žádné peníze. Dále je před veřejností utajen věřitel, kterému všechny státy dluží. Jistě, všichni vědí, že je to organizace zvaná MMF (Mezinárodní měnový fond), Světová banka. Tyhle instituce ovšem nepatří žádnému státu. Jsou to organizace, které mají své majitele, soukromé osoby. Je známá věc, že světu vládnou peníze! Ve společnosti byla vytvořena trvalá poptávka po penězích. Je nasnadě si spočítat, že ten, komu bylo umožněno peníze vytvářet ve svých bankách, je tím skutečným nevoleným vládcem světa. Politika je tudíž jen divadlo a politici herci.

Jediný, kdo má tu regulaci peněz, které vznikají z ničeho proti úvěrové smlouvě, opravdu dobře propočítanou, jsou ti bankéři, kterým to systém částečných rezerv umožňuje. Zamyslíme-li se nad tím ekonomicky, pak dojdeme ke zjištění, že tam, kde je možné nafukovat pasiva jen pomocí účetních operací, dojde k situaci, kdy takovému subjektu automaticky spadnou do klína i všechna aktiva. To je také důvod, proč jediný, kdo má z krize užitek jsou nadnárodní bankéři a potažmo nadnárodní korporace, které mají na tyto bankéře vazby. Víte, že například ČR teď vlastní jen 30% majetku, který vlastnila v roce 1989..?

Kdyby emisi peněz do oběhu prováděl stát, místo centrálních bank, třeba i systémem částečných rezerv (proti úvěrům) pak by zcela logicky došlo k tomu, že by bylo omezeno zadlužování státu rozvojem domácí produkce. Nebyli by potřeba zahraniční investoři. Stát by sám financoval, i přes úvěry a dotace podnikatelům, investice.

Naši lidé by měli práci a dovoz by se omezil na nezbytnou nutnost a zároveň by byl podporován vývoz. V našich obchodech by se prodávaly produkty našich firem, které by zaměstnávaly naše lidi. Jinými slovy, co bychom si vyprodukovali, to bychom v ČR spotřebovali. Asi by jsme dováželi ty banány...

Ovšem to by nešlo, protože státy jsou poraženy dvěma způsoby a to buď vojensky nebo dluhem. ČR byla poražena dluhem. Pomohli nám k tomu naši politici. Je jen málo států na světě, které mají nezávislou měnu. Patří mezi ně Irán a do nedávna třeba Libye - už vám dochází, proč byl Kaddáfí zavražděn?

ČR není svobodný stát.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře