Buon giorno Don Pietro.

10. prosinec 2012 | 13.30 |

Když si dám do kontextu všechny silné výroky posledních dní, zaznívajících od našich politických představitelů, jímá mě hrůza! To už není nějaké tušení korupce, klientelismu a mafiánských praktik. To už je realita!

Jak mám vnímat ty nechutné tahanice kolem ministrů, či kolem slučování ministerstev? To už je přeci zcela veřejné dohadování se mafiánských rodin o vliv na zajištění koryt a financování vlastních partají tak, aby byla budoucnost všech donů zajištěna na dlouho dopředu. Poté, co Exekutorská mafie získala své legitimní zastoupení ve vládě (Blažek), ty ostatní mafiánské skupiny jej chtějí také.

Poté se do toho vloží nejvyšší boss a suše sdělí, že demokratická volba budoucí hlavy státu je totální paskvil, který se v budoucnu vymstí. A bylo by prý dobré zrušit třeba i zprávy nebo politické debaty. Načež si ještě borci ve sněmovně zruší zdanění poslaneckých výhod a jako bonus si odsouhlasí, aby v případě jejich odtržení od státního prsu jim ještě dva měsíce zůstaly veškeré požitky spojené s jejich činností.

A jakoby v závětří se objeví taková čirá demokratická idea pana disidenta - taxíkáře - ministra, že by bylo dobré zrušit trvalé adresy lidí hlášených na úřadech města a šoupnout je někomu konkrétnímu, jistě ne sobě, domů. Ať si ta parta spravedlivých dobrodinců s názvem exekutoři přijde na své.

Nechci tvrdit, že to všechno nepěkné sem zavlekla až tato vláda. To už začalo daleko dřív a mělo to svůj vývoj. To začalo už v době, kdy se zhaslo. Od té doby je tady takové politické pološero, kde ve stínu demokracie začali úřadovat všichni ti Grossové, Řebíčci, Topolánkové, Dalíci a spousta dalších. Ti se ještě snažili, alespoň naoko, zůstat v tom příšeří a příliš na sebe neupozorňovat. Už se o té korupci a klientelismu vědělo, ale pořád se to jevilo jen jako hra jedinců.

Přišly volby 2010, které spousta voličů spojila s nadějí, že se může společnost konečně pohnout někam dál. Po dlouhé době, stále se opakujících šedých vlád ODS a ČSSD, byla šance na něco nového. Přišly TOP a VV. Jenže brzy se ukázalo, že hlavně TOP žádnou změnu nechce. VV se zčásti odstřelily samy a zčásti za velkého potěšení ODS a TOP byly natolik zdiskreditovány, že už není o čem. I tak si myslím, že VV svůj smysl měly a dokonce, že hodně i díky nim se začalo něco dít. Horší pro nás všechny je fakt, že po jejich rozštěpení vykrystalizovala pidipartaj LIDEM.

Osobně si myslím, že právě Kalousek a Peake přinesli do naší politiky věci netušené. Kalousek nastolil normu, kde lež a vulgarita jsou naprosto legitimní součástí politiky. Kariéristka Peake zase dokazuje téměř nepokrytě každý den, že žádné koryto jí není cizí. ODS nezůstává daleko se svými Vondry, Tluchoři, Šnajdry a dalšími. A všichni dohromady jsou koalicí plnou podezření na korupci, na klientelismus, na machinace a čachry, kdy pro zachování vlastního koryta v klidu poslouží i oficiálně,leč zatím pouze nepravomocně, odsouzený poslanec.

A tohle všechno je nazýváno demokracií a ti, co to nechápou,jsou označováni za komunisty, nedemokraticky smýšlející jedince nebo rovnou za idioty. Nevím jak vy, ale tomuhle já říkám opravdu MAFIE. Jiný výraz, jenž by tak vystihoval současnost, mne opravdu nenapadá... A někde nad tím se vznáší kolibříci a strašidlo komunismu, které se tady bude ještě asi hodně dlouho používat, v zájmu vyšší demokracie.

Prý té jediné správné...

(ZDROJ)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře