Seru na to!

16. únor 2013 | 00.44 |

Ten zkurvený Matrix už fakt neví, co by. Kdysi na to stačila jedna ženská s tužkou v ruce, dneska máme počítačové sítě a (deseti)tisíce úředníků.  Ale proč se vztekám?

Změnu bydliště musíte nahlásit na tolik míst, že to aby si člověk na to vzal dovolenou. Pokud se hodláte stěhovat, je důležité, abyste jako první dali vědět obecnímu úřadu v místě vašeho nového bydliště. Ten vystaví potvrzení, které je nutné odevzdat obecnímu úřadu v místě původního bydliště. V průběhu 30 dnů vám změní údaje o trvalé adrese, které musejí být povinně uvedené na vašem občanském průkazu. A tato nová adresa je pak v centrální evidenci obyvatelstva.

Změnu musíte nahlásit rovněž na úřadu, který se stará o evidenci vozů a výdej řidičských oprávnění, a to pět dnů potom, co vám byl vydán nový OP. Živnostníci se dále musí dostavit na finanční úřad v novém bydlišti, kde si za poplatek nechají zřídit nový živnostenský list.

O změně trvalého bydliště informujte banku, pojišťovny, dodavatele elektřiny, plynu, vody, a firmy, od nichž jste v minulosti něco odebírali.

A vůbec je třeba vzpomínat, komu všemu ještě, protože když nějaká organizace odhalí vaši slabinu, zneužije ji nějaký magor pro své vlastní obohacení; už jsem slyšel, že justičně-exekutorská mafie platí provize za upozornění na skutečnost, že mohou využít fikci doručení... 

Takže sečteno podtrženo je to vlastně jedno. Nahlásíte-nenahlásíte, nikoho to nezajímá, ba právě naopak. Dostáváte se tímto upozorněním do jejich zorného pole a stáváte se terčem...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře