Exekutorská komora lže

14. březen 2013 | 16.45 |

Nedávno proběhla tisková konference exekutorské komory, kde mluvčí lidi ukliďnovali poklesem počtu exekucí v ČR. Minulý rok už jich bylo vypsáno prý pouze 820.420. Ve své řečnické eufórii však pan Prošek vypustil z úst minimálně jednu nehoráznou lež.

Zkrácený záznam z TK je zde.

Ten člověk prohlásil, že naši exekutoři dosahují efektivity 40%, což je dle jeho slov srovnatelné se západními zeměmi. Ovšem zrovna k tomuto údaji jsou dostupná čísla, tedy se na ty západní země podívejme. Holandsko 94.9%, UK 92.3%, Švédsko 86%, Rakousko 78%, Dánsko 76.7%, Německo 57%, Finsko 92.4%, Norsko 91.8%, Belgie 90.8%, Irsko 89.9%, Portugalsko 82.3%, Španělsko 82%, Švýcarsko 60.4%, Francie 54.1%, Itálie 45.3%. Tak to máme jednu prokázanou lež, efektivita našich exekutorů nesnese ani náhodou srovnání se západními zeměmi. Důvod je nasnadě, v západních zemích není vymáhání dluhů zdrojem miliardových příjmů pro mafii podporovanou státem.

Dalším argumentem pana Proška bylo, že před zavedením soudních(soukromých) exekutorů byla dosahovaná efektivita 3%. Což je jejich oblíbený argument, kterým ospravedlňují svou existenci. A který byl ovšem již dávno vyvrácen, např. zde.

Jedno je mi divné a večer jsem nad tím dlouho přemýšlel, když si jejich lží dokáže všimnout nějakej bláznivej bloger, pak si toho jistě dokázali všimnout i další lidé. Především ti co mají za úkol nás zastupovat a psát zákony v reakci na běžný život lidí a nově odhalené praktiky lidí bez morálky. Obzvláště v případě tak moc vážného problému, jakým je likvidace statisíců lidí s prvky raketeeringu. Vysvětlení, které mně napadlo, je, že jsou v této mafii sami zainteresovaní, pro což mluví mnoho indicií.

Např. manželka našeho pana ministra spravedlnosti Blažka je soukromou exekutorkou, navíc s pochybnostmi, jak vlastně získávala zakázky od města Brno. Tedy jediný člověk ve státě, který má pravomoc odvolat exekutora v případě pochybení, má exekutorku doslova v posteli. Další jsou pak zřejmě vydíratelní pro jinou svou trestnou činnost. O rozsahu korupce v našem státě si totiž cvrlikají nejen vrabci, ale asi všichni ptáci co jich okolo je. Je jasné, že toho na sebe vědí navzájem hodně a tím se drží v šachu a vlastně i ochraňují jeden druhého.

Z jejich pohledu to musí vypadat jako jaderné hlavice naježené a číhající. Jak jen jeden jediný vystřelí a pošle svou raketu(vědomosti o trestných činnech), ostatní spustí peklo. Jenže to peklo bude pouze jejich. Běžného občana se dotknou následky toliko v podobě snížení kriminality ve státních a polostátních útvarech.

Co s tím? Nu šťourat se v těch lidech pořád dál a dál. Neustále tlačit, nutit je, aby ve vlastní sebeobraně vymýšleli další a další lži. Jednoho dne to už jeden z nich nevydrží a to červené tlačítko zmáčkne. Mafiánští magoři se pomlátí mezi sebou a v ČR nastane "skoro-ráj" na zemi. Prostá empirika nám totiž říká, že čas je přítelem pravdy, čím více času uplyne, tím více lží opadává. Stačí jen vydržet a nepřestat tlačit, nepřestat mluvit a psát, nepřestat provokovat. Jednou, možná za pár měsíců, možná za pár let, ale rozhodně najisto tahle zbabělá mafie, která si troufá toliko na ty, co se nebrání, padne.

ZDROJ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře