Norsko jak ho neznáme.

7. červenec 2013 | 22.20 |

Bezbranné děti a jejich nešťastní rodiče v soukolí bezohledného a vypočítavého státu, který všichni normální lidé v Evropě, zřejmě naprosto mylně, považují za vzor tolerance a vysoké životní úrovně. Zde jsou důkazy.

Rozešlete to prosím všem, kteří by měli pochybnosti.

Jak žije země s "nejvyšší životní úrovní na světě"? Historicky, norská společnost byla do konce 19. století v podstatě prvobytně pospolná, téměř plná negramotnost, chudoba, tisíce let přežívání v přírodních podmínkách severu zanechalo svůj otisk v sociálním chování a normách, podobné sociální normy se dodnes uchovaly u dalších severních národů jako např. Čukčů.

Severní reálie byly následující: rodiny žily osamoceně, prostředí neumožňovalo podporovat větší koncentraci obyvatel na jednom místě. Incest byl sociální normou, nutným opatřením k přežití. Dcery rodily od otců, matky od synů, bratři od sester. Degenerativní vliv incestu severní národy vyvažovaly následujícím zvykem: pokud do domu přišel jakýkoliv cizinec (libovolné rasy a národnosti), pán domu nebyl spokojený, dokud pod něj "nepodložil" všechny členky domácnosti - manželky, dcery, vnučky... za účelem reprodukce.

V současnosti v Norsku faktor přírody jako tlaku na sociální chování zmizel, mj. díky nálezu ropy v Severním moři ("severní Kuvajt"), nicméně tisíceleté sociální normy zůstaly.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře