Vypráskejme parlamentní strany!

20. říjen 2013 | 04.30 |

Právě teď jsme v Česku svědky, jak se pod rouškou "boje za parlamentní demokracii" podsouvá bezostyšná ochrana zájmů stran, bloků a koalic, odmítnutí osobní zodpovědnosti a pokřivení hlasování podle nejlepšího osobního "vědomí a svědomí". Pozorujeme iracionální glorifikaci stranického "držet hubu, držet krok" a přejímání anonymní "kolektivní" zodpovědnosti. Svéprávný občan chce ale být zastoupen přímo, bez zbytečných mezičlánků stran politické podnikavosti. Každá strana oddaluje a odděluje občany od svých volených zástupců. Všeobjímající procesy disintermediace (odstraňování mezičlánků) v hospodářské sféře se dnes přirozeně uplatňují ve sféře parazitujících politických s.r.o. 
(Prof. Milan Zelený)

VYPRÁSKEJME PARLAMENTNÍ STRANY Z PARLAMENTU. Volbou menšího zla vzniká zlo velké. Vysermež se na veškeré předvolební průzkumy, ignorujmež hrozby nepřekročení pětiprocentní hranice - to všechno nahrává stávajícím parlamentním šíbrům. VOLME SRDCEM, volme toho, koho CHCEME volit, koho chceme v Parlamentu mít, aby nás zastupoval.
 
Volit stále STEJNÉ profláknuté a recyklované ksichty a očekávat JINÉ, lepší výsledky - to je jedna z definic šílenství.

Není důležité rozdělení stran na levici a pravici, které už stejně spousta lidí odsuzuje a není divu! Na oko to vypadá, že strany jako ODS a ČSSD mezi sebou válčí, ale přitom se jen střídají u koryt. Jen slepý to nevidí. Proto otevřemež oči, dejme sbohem ODS, ČSSD, TOP 09, KSČM. Neříkám, že v těchto stranách nejsou i lidé s dobrými úmysly, jistě se takoví najdou. Pakliže se navzdory dosavadním zkušenostem rozhodnete volit parlamentní stranu, tak alespoň zakroužkujte kandidáta, kterému věříte že bude prosazovat zájmy občanů ČR a o kterém jste přesvědčeni, že on je ten, kterého v Poslanecké sněmovně chcete.

Stále nic? Opravdu vás nenapadá, koho zvolit?

Dovolím si vám nabídnout radu, na kterou se ale směle můžete vykašlat. Stáhněte si ze stránek PSP seznam poslanců v tomto a případně i v minulém období a budete-li zvlášť pilní, i v předminulém volebním období. A až dostanete do schránky volební lístky, porovnejte je s těmi seznamy bývalých poslanců - najdete-li na volebním lístku jen jednoho z nich, hned ten lístek zmačkejte a zahoďte.

Teprve nad těmi lístky, co zbudou, se zamyslete z pohledu svého rozumu a srdce. Nejprve vylučujte, pak vybírejte. A až nějaký lístek z toho (malého) zbytku vyberete, pro jistotu jej ještě odkroužkujte odzadu, aby se zvýšila naděje, že se tam nedostanou placení agenti mafiánskopolitických skupin.

Víc už vám neporadím..

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vypráskejme parlamentní strany! jezevec-mrzout 21. 10. 2013 - 17:54