Proč nepřišli?

23. říjen 2013 | 08.26 |
› 

STÁLE SE MI HONÍ HLAVOU JISTÁ MYŠLENKA, SPÍŠE POCHYBNOST. Kde byli ti, kteří měli přijít ale nepřišli?

"Jdi a oběs se, chrabrý Crillone! Bojovali jsme u Arques a tys tam nebyl! "
(Jindřich Navarrský)


Ti co dřou ve svých dílničkách od rána do večera, kteří vzali odpovědnost za sebe i za své rodiny do svých rukou, jistě nejsou líní dojít ke svým urnám. Jsou jenom unavení, zklamaní a malomyslní? Nevěří ve změnu, nevěří ve spravedlnost? Nebylo by se čemu divit! Kde zůstali ti šťastnější?? Vyvolení, nejsilnější v naší džungli. Sedí snad ve svých drahých autech, nádherných domech, cestují po světě – jistě právem, dřeli, riskovali (doufejme nekradli...), jsou schopní, bohatí, zabezpečení. Proč nepřišli, nejsou hluší ani slepí. Věří snad, že každý z nich má někde na nebi svoji hvězdu, věří že prozřetelnost si umínila navěky bdít nad jejich blahem???

Možná si někdo nevšiml (ve víru denních starostí či z euforie z vlastní bohorovnosti), že mezi námi bylo zaseto malé, nenápadné, ale vytrvale klíčící semínko – semínko zloby, závisti. Pomalu mezi námi vyrůstá zatím malá květinka, jejíž plody přinášejí zapomnění, bídu nejtěžší. Zapomnění, které by se někomu velice hodilo.

Víří ve mně ne zcela nepodstatná obava, že se náš film bude muset opakovat – s jiným scénářem, v jiné režii a s tragicky podobnými výsledky. Jak krásné podobenství – trochu bídy, špetka beznaděje a velké rozčarování. To je půda pro jedovatou bylinku. Vždyť jsme to ale chtěli – svobodu slova, podnikání, volby. Tak PROČ???

Pomni člověče : Vezmi svůj osud do svých rukou, nebo to za tebe udělají JINÍ.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře