17. listopad - 24 let po převratu.

17. listopad 2013 | 01.00 |
› 

Hlavním výsledkem "něžné revoluce" 1989 je rozkradení bývalé ČSSR nejen vlastními, ale zejména cizími. Je tohle snad důvodem k oslavě? Máme tu přes 1,6 milionu lidí pod hranicí chudoby, přitom mnozí z těch lidí chodí do práce, jenže ta je mizerně placená.

Oficiálně přiznáváme 600 000 nezaměstnaných - realita je podstatně vyšší, ročně je nařízeno něco kolem milionu exekucí

V mnoha podnicích se s lidmi zachází nedůstojně. Důchodci se stávají kořistí lidských hyen, přitom potřebují jistoty a bezpečí. Soudnictví je pomalé, prolezlé korupcí a politickými mafiemi. Mladí lidé studující nejen nesmyslné obory opouštějí školy a neseženou zaměstnání. Rasové napětí stoupá. Životní prostředí dostává stále zabrat, na Ostravsku to je katastrofa.

Přes 17 000 firem utíká z republiky se svými daněmi, roční daňová ztráta je podle odhadů minimálně 50 miliard, a přitom mnohé z nich dostávají dotace a státní zakázky. Exekutoři, advokáti, spekulanti, šejdíři všeho druhu a majitelé fotovoltaických elektráren, majitelé akcií na doručitele, ti všichni říhají blahem.

Vkrádají se myšlenky, že všechno bylo připravené a zinscenované, iluze o studentské sametové revoluci jsou v tahu. Není třeba popisovat, jak se změnilo všechno a všichni, ani kde jsme se teď ocitli. Nejhorší ze všeho je všudypřítomný, všechnosvazující strach - o práci, o děti, o bydlení, o zdraví, prakticky o všechno. Naši zemi naprosto ovládly cizí peníze. V čele stojí hrstka vyvolených, kteří jsou parodií na politiky. Když je vidím, stále častěji si říkám: "Vždyť tyhle jsme přece chtěli odstrani?"

Přibývá lidí, kteří živoří v zoufalé situaci. S požehnáním politiků ovládly celou zemi a naše osudy politicko-advokátsko-justičně-exekutorské mafie, na ulicích přibývají bezdomovci, lidé chodí k volbám, které situaci neřeší, ale spíše komplikují.

Neveselo, truchlivo je v našich krajích. Prý někdy bude líp. Ale kdy to nastane? Nevím. Osobně už jsem ztratil čtyřiadvacet let a jímá mne stále hlubší beznaděj...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře